Ankara Diğer Sağlık Personeli Kursu

Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi eğitim sektöründe 7 yılı birçok başarı ile beraber geride bırakmaya hazırlanan; iş sağlığı ve güvenliği alanında kurslar düzenleyen bir eğitim kurumudur.

Diğer Sağlık Personellerinin Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Birçok işyerinde diğer sağlık personeli çalıştırma zorunluluğu vardır. Bu doğrultuda DSP işyeri hekimi ile beraber çalışır. Diğer sağlık personeli görev ve sorumluluklarından bazıları ise şöyledir:

– Çalışanlara hem işe girerken hem de belirli periyotlarda muayene yapılması zorunludur. Bu doğrultuda diğer sağlık personeli muayene sürecinde işyeri hekimine yardımda bulunur.

– Evrak takibi ve belge dokümantasyonu gibi sorumluluklar üstlenir. Bu doğrultuda işyeri hekiminin zaman ayıramadığı konularda çalışmaları takip eder. Çalışanlar için gerekli hatırlatmalarda bulunur. Özellikle çalışanların; muayene zamanları geldiğinde, aşı tarihlerinde ve eğitim sürelerinde görev alır. Bu noktada çalışanlara hatırlatmalarda bulunur.

Ankara Diğer Sağlık Personeli Kursu
Ankara Diğer Sağlık Personeli Kursu

– İşyerindeki ilk yardım odasının düzen ve temizliğini kontrol eder. Malzemelerin temizlik ve bakımından sorumludur. Son kullanma tarihi geçen malzemeleri kaldırır ve eksilen malzemelerin tedarik sürecini takip eder.

Diğer Sağlık Personeli Çalışma Süreleri

Diğer sağlık personeli çalışma süreleri çalışan sayısına göre değişiklik gösterir. Buna göre;

* Çok tehlikeli ve 10 – 49 çalışanı olan işyerlerinde: Çalışan başına 10 dk.

* Çok tehlikeli ve 50 – 249 çalışanı olan işyerlerinde: Çalışan başına 15 dk.

* Çok tehlikeli ve 250 üzeri çalışanı olan işyerlerinde: Çalışan başına 20 dk.

Kimler İşyeri Hemşireliği Yapabilir?

 Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi Çalışma Bakanlığına bağlı olarak eğitim hizmetleri sürdüren bir eğitim kurumudur. İşyeri hemşireliği eğitimi almak isteyen katılımcılarımızın

Hemşirelik

Acil Tıp Teknisyeni

Çevre Sağlığı Teknisyeni

Sağlık Memurluğu Diplomasına sahip olmaları gerekmektedir.

Yeni Uzman Akademi İşyeri Hemşireliği Kursu Başvuruları

Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’den eğitim almak isteyen kursiyer adaylarımız aşağıdaki belgelerle başvuruda bulanabilir.

-Diploma

-Nüfus Cüzdanı

-Kurs Başvuru Dilekçesi ile başvuru yapabilirler.

İşyeri Hemşireliği Eğitimleri

Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’de eğitimler 90 saatlik bir program olarak düzenlenir. Bu 90 saatlik eğitimlerin 45 saati eğitim kurumumuzun uzaktan eğitim programı üzerinden yapılırken ikinci 45 saati ise eğitim kurumumuz Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin dersliklerinde alanında uzman hocaların eşliğinde düzenlenir.

Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi pandemi döneminde, gerekli kurallara uymak ve uyulmasını sağlamak maksadıyla örgün olarak yapılan ve eğitimlerin ikinci kısmını oluşturan eğitimleri online sisteme taşımıştır. Sizler de pandemi dönemi içerisinde işyeri hemşireliği eğitimlerinizi Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi farkıyla % 100 uzaktan eğitim ile alabilirsiniz.

İşyeri Hemşireliği Sınavları

Çalıma Bakanlığı tarafından ÖSYM’nin yetkilendirilmesi ile yapılan işyeri hemşireliği sınavları yılda iki defa gerçekleştirilir. İşyeri hemşireliği eğitimlerini tamamlayan kursiyerlerimizin bu sınavlara girerek yeterli puanı almaları gerekmektedir. Yeterli puanı alamayanlar sonraki sınavlara tekrar kurs almadan girebilirler.

İşyeri hemşireliği eğitimlerini Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’den alıp da sınavda başarısız olanlar sonraki sınava hazırlık amacıyla misafir öğrenci olarak derslerimize katılabilirler.

İşyeri Hemşiresi Adaylarının Ankara Yeni Uzmanı Akademiyi Tercih Nedenleri

Katılımcılarımızın Ankara işyeri hemşireliği kurslarında Yeni Uzman Akademi’yi seçmelerinin birçok haklı nedeni var. Eğitim kurumumuzdan kurs almış katılımcılarımıza ‘‘Neden Anakara İşyeri Hemşireliği Kursu Yeni Uzman Akademi?’’ şeklinde bir soru yönelttiğinizde birbirinden farklı birçok cevap almanız mümkündür. Dilerseniz katılımcılarımızın işyeri hemşireliği eğitimlerinde bizi seçme nedenlerinden birkaç tanesini merak edenler için aktaralım.

Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi bütün kursiyerlerine ücretsiz olarak,

  • Konu anlatımı ve soru bankasından oluşan eğitim seti hediye etmekle yetinmeyip
  • Sınav öncesi 60 saate varan soru çözüm ve ders tekrar programları ile
  • İngilizce – Rusça Eğitimleri ve
  • ISO 45001 Eğitimleri düzenlemektedir

Bu saydıklarımız katılımcılarımıza sunduğumuzun imkânların sadece birkaçı olmakla beraber,

Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi olarak eğitim ailemizin bir parçası olarak katılımcılarımızı ailemizin bir parçası olarak görüyor ve de hep öyle göreceğiz.  Katılımcılarımızın kurs dönemi boyunca ve kurslarını başarı ile tamamlamalarının ardında da bağlarımızı koparmamak ve onlara imkânlarımızın el verdiği dairede bütün desteği sağlamak amacıyla sosyal medya hesaplarımız üzerinden İSG alanındaki gelişmeleri bildirerek ve yine sosyal medya hesapları üzerinden yayınladığımız iş ilanları ile destek veriyoruz. Sizler de eğitim kurumumuzu https://www.facebook.com/taner.basol.311   facebook ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut instagram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Ankara işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi eğitimlerinde sadece kendi kursiyerlerini değil iş sağlığı ve alanında emek harcayan ve eğitim alan meslektaşlarına hizmet etme amacıyla dijital ders notlarını ve İSG alanındaki mevzuatları da sitemiz üzerinden yayınlıyoruz.

Ana sayfamızda bulunan ders notları butonunu tıklayarak veya  https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari linkinden ders notlarını indirebileceğiniz gibi yine ana sayfamızda bulunan İSG Mevzuatları butonuna tıklayarak veya https://yeniuzmanakademi.com/is-sagligi-ve-guvenligi-mevzuatlari linkinden mevzuatları da indirebilirsiniz.

Sizler de Yeni Uzman Akademili olun birbirinden değerli fırsatları yakalayın.