İŞ YERİ HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKASI KAÇ YIL GEÇERLİ

İŞ YERİ HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKASI KAÇ YIL GEÇERLİ

İŞ YERİ HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKASI KAÇ YIL GEÇERLİ

DİĞER SAĞLIK PERSONELİ (İŞYERİ HEMŞİRESİ)

Diğer Sağlık Personeli, iş yerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda verilen hizmetlerde İşyeri Hekimine destek olmaktadır.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda geçen Çok Tehlikeli Sınıfta yer alan işyerlerinde ve OSGB’lerde Diğer Sağlık Personeli çalıştırılması zorunluluğu vardır.

DSP Eğitimi Nedir? Kimler Katılabilir?

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi ihtiyacı ile paralel olarak “Diğer Sağlık Personeli Eğitimi”ne olan ihtiyaç da gün geçtikçe artmaktadır. Diğer Sağlık Personeli Eğitimini alan ve ÖSYM tarafından yapılan sınavda başarılı olan kişiler, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı onaylı sertifika alarak Diğer Sağlık Personeli (İşyeri Hemşiresi) olmaktadır. Diğer Sağlık Personeli, İşyeri Hekiminin ihtiyacı olduğu tüm durumlarda verdiği destekle iş sağlığı ve güvenliğini arttırmaktadır.

Diğer Sağlık Personeli Eğitimi, iş yerlerinde iş güvenliği ve sağlığı konusunda hizmet vermek isteyenlerin alması gereken eğitimdir. Bu hedefe ulaşabilmek için eğitimi bitirerek, sertifika almak gerekmektedir.

Hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni ve çevre sağlığı teknisyeni diplomasına sahip olan bireyler, Diğer Sağlık Personeli Eğitimi alabilmektedir.

Diğer Sağlık Personeli – İşyeri Hemşiresi Ne İş Yapar?       

  • Çalışanların sağlık ve çalışma öykülerini işe giriş/periyodik muayene formuna yazar ve işyeri hekimi tarafından yapılan muayene sırasında hekime yardımcı olur
  • Özel politika gerektiren grupların takip edilmesi ve gerekli sağlık muayenelerinin yaptırılmasını sağlar.
  • İlk yardım hizmetlerinin organizasyonu ve yürütümünde işyeri hekimi ile birlikte çalışır.
  • Çalışanların sağlık eğitiminde eğitmen olarak görev alır.
  • İşyeri bina ve eklentilerinin genel hijyen şartlarının sürekli izlenip denetlemesinde görev alır.
  • İşyeri hekimince verilecek iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili diğer görevleri yürütür.
  • İşyerinde görevli çalışan temsilcisi ve destek elemanlarının çalışmalarına destek sağlar ve bu kişilerle işbirliği yapar

İŞYERİ HEMŞİRELİĞİ EĞİTİMLERİ

45 Saat

45 Saat
Toplam 90 saat sürmektedir.

 

İşyeri Hemşiresi Eğitimi Almak: İşyeri Hemşiresi olabilmek için bakanlık tarafından belirlenen bir başka şart da ‘‘eğitim alma’’ zorunluluğudur. Katılımcılar, bakanlığın gerekli eğitim programını açması için yetkilendirdiği eğitim merkezlerinden eğitim alırlar. İşyeri hemşireliği eğitim programı,

Uzaktan Eğitim: 45 saat eğitim merkezinin internet veri tabanı üzerinden her katılımcıya özel oluşturduğu, kullanıcı şifresi ile sisteme kayıtlı dersleri eşzamanlı olmadan gün içersinde dilediği saatler içerisinde takip ettiği programdır.

Örgün Eğitim: 45 saat eğitimin, kurs merkezine ait sınıflarda yüz yüze işlendiği derslerdir. Örgün eğitimler devam zorunluluğu olan ve bakanlık tarafından denetlenen eğitimlerdir. Eğitimler gün içersinde en fazla altı saat olacak şekilde düzenlenir.  

Diğer Sağlık Personeli Çalışma Süreleri

Diğer sağlık personeli çalışma süreleri çalışan sayısına göre değişiklik gösterir. Buna göre;

* Çok tehlikeli ve 10 – 49 çalışanı olan işyerlerinde: Çalışan başına 10 dk.

* Çok tehlikeli ve 50 – 249 çalışanı olan işyerlerinde: Çalışan başına 15 dk.

* Çok tehlikeli ve 250 üzeri çalışanı olan işyerlerinde: Çalışan başına 20 dk.

Diğer sağlık personelinin eğitim programları uzaktan ve yüz yüze eğitim şeklinde uygulanır ve programın içeriği ile programda görevli eğiticilerin nitelikleri Genel Müdürlükçe belirlenir. Eğitim programının süresi 90 saatten az olamaz. Teorik eğitimin en fazla yarısı uzaktan eğitim ile verilebilir. Belgeler 5 yılda bir tekrar alınan yenileme eğitimleriyle yenilenir.

Diğer Sağlık Personeli sınav koşulları nelerdir?


Katılımcılar 45 Saat uzaktan 45 saat örgün olmak üzere toplam 90 saatlik kurumumuzca verilen eğitimi tamamlamak zorundadırlar. Adaylar eğitimi tamamladıktan sonra ilgili sınava katılmalı ve Çalışma Bakanlığının düzenleyeceği 50 soruluk sınavdan 60puan başarı oranı sağlamak zorundadırlar..

Yeni Uzman Akademi İşyeri Hemşireliği Kursu Başvuruları

-İşyeri hemşireliği (DSP) alanında eğitim almak isteyen kursiyer adaylarımız eğitim kurumumuza,

-Diploma

-Nüfus Cüzdanı

-Kurs Başvuru Dilekçesi ile başvuru yapabilirler.

 

Yeni uzman İşyeri Hemşireliği Kursu Yeni Uzman Akademi Ailesi

Biz bir aileyiz; çünkü her kursiyerimizi eğitim ailemizin bir parçası olarak görmekte ve beraber hareket etmekteyiz. Kursiyerlerimiz ile olan iyi ilişkilerimiz sadece kurs süreci içerisinde değildir. Kursiyerlerimizin iş yeri hemşireliği kariyerleri boyunca yanlarında olmaya devam ediyoruz.

İşyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi  https://www.facebook.com/taner.basol.311     ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut   instagram sayfaları aracılığı ile hem kursiyerlerini  işyeri hemşireliği ile ilgili gelişmelerden sürekli haberdar ederken aynı zamanda işyeri hemşireliği iş ilanlarını da yine sosyal medya hesaplarından yayımlamaktadır. Siz de bizleri sosyal medyadan takip ederek hem  işyeri hemşireliği ile ilgili gelişmelerinden hem de iş ilanlarından haberdar olun. İşyeri Hemşireliği ve tüm İSG ders notlarını https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfamızdan indirebilir ayrıca sayfamız üzerinden eğitimler ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz

Yeni Uzman Akademi olarak katılımcılarımızı sadece sınavlara değil hayata hazırlıyoruz ve bu amaçla da ISO Sertifikalarını da katılımcılarımıza en uygun fiyatlara sunuyoruz. ISO Eğitimlerimizden bir kaçı;

ISO 45001- 2018 İç Denetçi Eğitimi

ISO 9001- 2015 Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitimi

ISO 14001- 2015 Çevre Yönetim Sistemi Temel  Eğitimi

ISO 10002- 2015  Müşteri Memnuniyeti Temel  Eğitimi

ISO 9001- 2015  Kalite Yönetim Sistemi  İç Denetçi Eğitimi

ISO 14001- 2015  Çevre Yönetim Sistemi  İç Denetçi Eğitimi

Proses Yönetimi Eğitimi

Doküman Yönetimi Eğitimi

 

SİZ DE EĞİTİMLERİNİZİ ŞANSA DEĞİL İŞİN UZMANINA YENİ UZMAN AKADEMİYE BIRAKIN…

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir