İstanbul İşyeri Hekimliği Kursu

İstanbul işyeri hekimliği kursu olarak eğitim veren Yeni Uzman Akademi, eğitim sektöründe öncü kuruluştur. Eğitim kurumumuz şimdiye kadar düzenlemiş olduğu işyeri hekimliği kursları ile birçok sağlık emekçisi hekimimize yeni kariyer yolu açarken, yeni dönemde yola çıkacağı yeni kursiyerleri beklemektedir. Siz de İstanbul işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi farkıyla eğitim almak isterseniz; kurslarımız hakkında aşağıdaki yazıyı okuyarak daha geniş bilgi edinebilirsiniz.

İşyeri Hekimi Kimdir? 

İş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere Bakanlıkça yetkilendirilmiş, işyeri hekimliği belgesine sahip hekimdir.

İşyeri Hekimleri,  İşyerlerinde sağlık ve güvenliği artırmaya yönelik uluslararası standartlardaki kanun ve düzenlemelere uygunluk sağlamakla görevli hekimlerdir. Görevlerini yaparken İş Sağlığı Ve Güvenliği uzmanları ile beraber çalışırlar.

İşyeri hekimleri, görev yapabilmeleri amacı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sertifika verilmiş ve tanınmış hekimlerdir.

İstanbul İşyeri Hekimliği Kursu
İstanbul İşyeri Hekimliği Kursu

Şirket doktorunun temelde iş güvenliği, sağlığı geliştirme ve insancıl iş tasarımı alanlarında danışmanlık işlevi vardır. İş sağlığı faaliyetlerinin yasal dayanağı işyeri hekimleri, güvenlik mühendisleri ve diğer iş güvenliği uzmanları hakkındaki kanundur.  Buna göre işyeri hekimi iş sağlığı ve güvenliği ile kazaların önlenmesi ile ilgili tüm konularda işverene tavsiyelerde bulunur.

Firmalar Açısından İşyeri Hekimlerinin Önemi:

İş sağlığı ve güvenliği başta üretici firmalar olmak üzere bütün ticari sektörleri her şeyin önünde gelir. İş sağlığı ve güvenliği önlemleri ile üretimin devam etmesi sağlanırken aynı zamanda çalışanlar için önemi büyük olan güvenli bir alanda çalışma hakkının da uygulanmasını sağlar. Kanuni olarak iş güvenliği ve dolayısı ile işyeri hekimi uygulamasının zorunlu olmasının yanında, başta tüketici olmak üzere kendi çalışanları arasında yaptığı işe gösterdiği titizliği gösteren bu uygulama firmanın ciddiyetinin kavranmasını da sağlamaktadır. Etik açıdan bakıldığında kendi çalışanları üzerinden tüketicinin de korunduğu böyle bir sistemi uygulayarak ciddi bir şekilde takip eden firmanın güvenilir bir kurum olduğunun da göstergesidir.

Eğitimler İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Eğitim kurumumuz Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı bir eğitim kurumu olduğu için her adımı da bakanlığın direktifleri doğrultuda atmaktadır. Kurslara kayıt için istediği evraklar da yine bakanlık tarafından istenen evraklar olup;

Diploma,

Kimlik ( Nüfus Cüzdanı )

Kayıt Başvuru Dilekçesidir.

Eğitim Süreci Hakkında Bilgi Verir Misiniz?

İstanbul işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’de eğitimler 220 saat olmakla beraber, 90 Saat Uzaktan Eğitim

90 Saat Örgün ( yüz yüze ) Eğitim

40 Saat Staj ( pratik) Eğitim olarak yapılır.

İstanbul İşyeri Hekimliği Kursu Yeni Uzman Akademi’de Uzaktan Eğitimler

İnternet tabanlı bir eğitim sistemi olan uzaktan eğitimler bu ilk bölümde asenkron olarak yani eş zamanlı olmayan şekilde işlenir. Asenkron eğitimlerde dersler eğitimcilerimiz tarafından uzaktan eğitim sistemine yüklenir ve katılımcılar derslerinin başladığı tarih itibari ile 15 günlük süre zarfında, diledikleri saatlerde eğitimlere katılarak ders takiplerini yapabilirler. Asenkron derslerin katılımcılar için iki büyük avantajı vardır. Birincisi öncesinde de bahsettiğimiz gibi katılımcılar diledikleri saatlerde derslere iştirak edebilirler. İkincisi de eğitimlerde kendilerini eksik gördükleri konuları istedikleri kadar tekrar edebilmektedir.

İstanbul İşyeri Hekimliği Kursu Yeni Uzman Akademi’de Örgün Eğitimler

Eğitimlerin ikinci periyodu olan örgün eğitimler eğitim kurumunda katılımcıların dersleri eğiticilerin rehberliğinde yüz yüze aldıkları derslerdir. Eğitimin bu periyodunda İstanbul işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin kalitesi bir kez daha kendisini göstermektedir. Bu bölümdeki dersler alanının en iyisi olan hocalar tarafından öğrenci odaklı bir yaklaşımla işlenmektedir.

Kovid-19 Pandemisi sürecinde eğitim kurumumuz İstanbul işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi tarafından, örgün eğitimler online sisteme taşınmıştır. Online eğitimler internet veri tabanı üzerinden katılımcıların örgün eğitimdeki saatlere riayet ederek dersleri almasıyla oluşur.  Bu sistemin de katılımcılarımız için avantajları söz konusudur. Öncelikle katılımcılarımız online eğitimler aracılığıyla eğitimlerini ara vermeksizin bitirebilmektedirler. İkinci bir avantajı olarak da Kovid-19 pandemi kurallarına uymak ve uyulmasına katkı sağlamakla beraber, eğitimleri ev konforunda internet olan her ortamda takip etme imkânı sağlamıştır. Son olarak da işyeri hekimi almak istemesine rağmen öncelikle görev yerinin İstanbul gibi işyeri hekimliği kurslarının olduğu şehirlere uzak olması sebebiyle eğitim alma fırsatını değerlendiremeyenlere de fırsat doğmuştur.

İstanbul İşyeri Hekimliği Kursu Yeni Uzman Akademi’de Staj  (Pratik ) Eğitimler

Pratik eğitim olarak da anılan staj eğitimleri iş sağlığı ve güvenliği hizmeti alan işyerlerinde yapılır. İstanbul İşyeri Hekimliği Kursu Yeni Uzman Akademi, işyeri hekimi bulunan işyerlerinde 5 iş günü içerisinde bir günde en fazla 8 saat olacak şekilde eğitim vermektedir.

İstanbul İşyeri Hekimliği Kursu Yeni Uzman Akademi katılımcıları staj eğitimleri ile kurslarını bitiriyor olmakla beraber aynı zamanda staj eğitimlerinde edindikleri evrak bilgisi, dokümantasyon,  risk analizi bilgileri sayesinde işyeri hekimliği görevlerine donanımlı bir şekilde başlamalarına katkı sağlar.

Sonuç:

İstanbul işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi bakanlık tarafından yetkilendirilmiş bir eğitim kurumudur. Eğitimlerinde öğrenci odaklı ders tekniğini kullanmakla beraber bu dersleri eğitim alanında tecrübeli eğitimciler eşliğinde sunmaktadır. Her işyeri hekimliği sınavı öncesinde kursiyerleri için soru çözüm programları hazırlayan İstanbul işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi, bu eğitimleri de yine bütün kursiyerlerine ücretsiz olarak sunmaktadır.

İstanbul işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi eğitimlerine katılan her kursiyere işyeri hekimliği sınavlarına hazırlık kitabı hediye etmektedir.

Sınavlara yeterince çalışamayıp başarısız olan kursiyerlerini sonraki sınav döneminde eğitimlere ücretsiz olarak misafir öğrenci statüsünde alan İstanbul işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi eğitimdeki kalitesini ve farkındalığını bir defa daha göstermiştir.

İstanbul işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi  İSG alanındaki rehberlik çalışmalarına sosyal medya üzerinden de devam etmektedir. Eğitim kurumumuzu https://www.facebook.com/taner.basol.311 facebook ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut instagram adreslerinden takip ederek başta işyeri hekimliği olmak üzere tüm iş sağlığı ve güvenliği gelişmeleri hakkında bilginiz olsun hem de iş ilanlarını takip edin.

Ayrıca https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfasından dijital ders materyallerimizi de ücretsiz  indirebileceğiniz gibi https://yeniuzmanakademi.com/is-sagligi-ve-guvenligi-mevzuatlari sayfamız üzerinden gerekli mevzuatları da indirebilirsiniz.