Diğer Sağlık Personeli Kursu Derslerimize Katılın

Diğer Sağlık Personeli Kursu olan Yeni Uzman Akademi’de eğitimlerinizi tamamen uzaktan eğitim modeli ile alabilirsiniz. Bilindiği gibi bu kursumuzu İşyeri Hemşireliği Kursu olarak tanımlayabileceğimiz gibi DSP Kursu kısaltması ile de adlandırabiliriz. Türkiye’nin en kaliteli eğitim merkezi olan Yeni Uzman Akademi, Diğer Sağlık Personeli (DSP) Kursu için öncü bir kurumdur. 10 yılı aşkın tecrübesiyle eğitimlerde en iyisi olduklarını kanıtlamışlardır. 7 farklı ilde 8 farklı kurumla iş birliği yaparak geniş bir kapsamda eğitimler düzenlemektedirler.

Yeni Uzman Akademi, öğrenci odaklı modern eğitim anlayışıyla ön plana çıkmaktadır. Kaliteli eğiticiler tarafından verilen derslerde güncel ders kitapları ve dijital ders notları gibi kaynaklar kullanılmaktadır. Eğitimler tamamen uzaktan yapıldığından, öğrenciler Türkiye’nin her yerinden derslere kolaylıkla katılabilirler. Bunun yanı sıra, WhatsApp ders çalışma grupları sayesinde öğrenciler arasında sınıf ortamı oluşturulmaktadır.

diger saglik personeli kursu isyeri hemsireligi kursu

Kimler İşyeri Hemşireliği Kursu Alabilir?

İş Sağlığı ve Güvenliği profesyonelleri arasında yer alan Diğer Sağlık Personeli yani İşyeri Hemşireleri belli bölümlerden mezun olan sağlıkçılar tarafından alınabilir.

Hemşireler

Acil Tıp Teknisyenleri (ATT)

Sağlık Memurları

Çevre Sağlığı Teknisyenleri tarafından alınabilir.

Gerekli Evraklar Nelerdir?

Eğitimlere katılmak için;

Kimlik,

Diploma,

Başvuru formu gibi belgelerin yanı sıra gerektiğinde nüfus kayıt örneği de istenmektedir.

İşyeri Hemşireliği Kursları Nasıl Gerçekleştirilir?

Diğer Sağlık Personeli (DSP) Kursu, 90 saatlik tamamen uzaktan eğitim şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Kurs, çevrimdışı eğitimlerle başlamaktadır. Katılımcılar, istedikleri saatte derslere katılma esnekliğine sahiptirler. Yeni Uzman Akademi’nin ana sayfasından derslere katılabilirsiniz. Belli saatler arasına sıkıştırılmadan gerçekleşen çevrimdışı dersleri sayesinde derslerinizi işlerinize göre düzenleyebilirsiniz.

Sonrasında, çevrimiçi dersler online olarak gerçekleştirilir. İki farklı grupta yapılan bu derslerin saatleri 09.00 ile 15.00 arası ve 15.00 ile 21.00 arası olarak belirlenmiştir. Online derslerimiz kaliteli eğiticilerimizin rehberliğinde canlı dersler şeklindedir. Katılımcılar, hangi grupta derslere katılacaklarına kendileri karar verebilirler. Ayrıca, dersler video kayıtları halinde sosyal medya hesaplarına yüklenerek öğrencilerin istedikleri zaman tekrar izlemelerine olanak sağlanır.

İSG Sınavları

İş Sağlığı ve Güvenliği sınavları, bakanlık tarafından belirlenen illerde ÖSYM tarafından düzenlenmektedir. 50 soruluk çoktan seçmeli bir sınavdır ve başarılı olabilmek için en az 30 soruya doğru cevap vermek gerekmektedir. Başarılı olan katılımcıların sertifikaları bakanlıkça İSG Katip izleme ve takip programına yüklenir ve ardından DSP Kursu olarak çalışmaya başlayabilirler.

Yeni Uzman Akademi, uygun fiyatlar ve taksitli ödeme seçenekleriyle Diğer Sağlık Personeli (DSP) Kursu alanında öğrencilere kaliteli bir eğitim sunmaktadır.

Yeni Uzman Akademi, Türkiye’nin en kaliteli eğitim merkezi olarak sağlık sektöründe öncü bir konuma sahiptir. Diğer Sağlık Personeli (DSP) Kursu, tamamen uzaktan eğitim formatında düzenlenerek öğrencilere esneklik ve kolaylık sağlamaktadır.

Diğer Sağlık Personellerinin Görevleri Nelerdir?

a) İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin planlanması, değerlendirilmesi, izlenmesi ve yönlendirilmesinde işyeri hekimi ile birlikte çalışırlar. Veri toplamak ve gerekli kayıtları tutarlar.

b) Çalışanların sağlık ve çalışma öykülerini işe giriş/periyodik muayene formuna yazmak ve işyeri hekimi tarafından yapılan muayene sırasında hekime yardımcı olurlar.

c) Özel politika gerektiren grupların takip edilmesi ve gerekli sağlık muayenelerinin yaptırılmasını sağlarlar.

ç) İlk yardım hizmetlerinin organizasyonu ve yürütümünde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak.

d) Personelin sağlık eğitiminde görev alırlar.

e) İşyeri bina ve eklentilerinin genel hijyen şartlarının sürekli izlenip denetlemesinde işyeri hekimiyle birlikte çalışırlar.

f) İşyeri hekimince verilecek iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili diğer görevleri yürütürler.

g) İşyerinde görevli çalışan temsilcisi ve destek elemanlarının çalışmalarına destek sağlamak ve bu kişilerle işbirliği yaparlar.

İşyeri Hemşirelerinin Çalışma Süreleri

Ortak Sağlık birimleri başta olmak üzere kurumların İSG Birimlerinde de görev alabilirler. Özellikle tehlike grubu “çok tehlikeli “ olarak belirtilen hastane, yapı işleri, madenler vs. yerlerde görev alırlar.

a) Çok tehlikeli sınıfta yer alan ve 10 – 49 çalışanı olan işyerlerinde her çalışan için ayda en az 10 dakika.

b) Çok tehlikeli sınıfta yer alan 50 – 249 çalışanı olan işyerlerinde çalışan başına ayda en az 15 dakika. c)  Çok tehlikeli sınıfta yer alan 250 ve üzeri çalışanı olan işyerlerinde çalışan başına ayda en az 20 dakika görev alırlar.

Diğer Sağlık Personeli (DSP) Kurslarımıza Bekliyoruz?

Yeni Uzman Akademi tarafından Diğer Sağlık Personeli (DSP) / İşyeri hemşireliği kursu başta olmak üzere, İşyeri hekimliği, iş güvenliği uzmanlığı C,B,A Sınıfı eğitimleri de düzenler. Tüm kurslarımız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından düzenlenen eğitimlerdir ve Diğer Sağlık Personeli Kursu eğitimlerimiz tamamen uzaktan eğitim olarak gerçekleştirilir.

Derslerimiz kaliteli eğitici kadromuz eşliğinde gerçekleştirilir.

Güncel konu anlatımı, deneme kitabı ve soru bankası

Dijital deneme sınavları, hap bilgiler, mini testler

WhatsApp ders çalışma grupları

Modern eğitim teknikleri

Sınav öncesi kitap yazarlarımızla online soru çözüm programları

Sınav sonrası mesleki eğitim seminerleri

İşe yerleştirme konusunda çalışmalar İşyeri Hemşireliği Kursu Yeni Uzman Akademi’de.

Bize her zaman ulaşabilir ve kurslarımız hakkında geniş bilgi alabilir ve kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon numaralarımız, Jivo Destek ve WhatsApp programlarından bizlere her zaman iletişime geçebilirsiniz.