İşyeri Hekimliği Kursu

İşyeri Hekimliği Kursu eğitimlerimizi Yeni Uzman Akademi olarak en kaliteli eğiticilerin rehberliğinde ve en kaliteli, güncel ders materyalleri kullanarak gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de İşyeri Hekimliği Kursu konusunda en yaygın eğitim programlarına sahip kurumuyuz.

Kimler İşyeri Hekimliği Eğitimi Alabilir?

Ülkemizde ve yurtdışında tıp fakültesi mezunu olarak “hekim” unvanına sahip kişiler kurumlarımızdan İSG alanında İşyeri Hekimliği Kursu alabilirler. Yalnız dikkat etmemiz gereken bir nokta var: yurtdışından mezun hekimlerimizin YÖK tarafından verilmiş olan “denklik belgesi” sahibi olmaları gerekir.

Pratisyen, uzman, akademisyen veya emekli tüm hekimlerimiz Yeni Uzman Akademi ile bakanlık onaylı İşyeri Hekimliği Kursu alabilirler.

İşyeri Hekimliği Eğitimi Kursu, Yeni Uzman Akademi / İş Güvenliği Kursu
İşyeri Hekimliği Kursu Programlarına Kimler Katılabilir?

Tıp fakültelerinden mezun olanlar İşyeri Hekimliği Kursu alabilirler. Aktif görev alan hekimler İşyeri Hekimliği Kursu alabileceği gibi emekli hekimler de bu kurslardan yararlanabilir.

Yurtdışında Tıp Fakültesi Okudum, İşyeri Hekimliği Kursu Alabilir Miyim?

Yurtdışın diplomalı hekimlerimiz de eğitimlere katılabilir. Ancak Yükseköğretim Kurulu tarafından düzenlenmiş diploma denklik belgesine sahip olmaları gerekir.

İşyeri Hekimliği Kursu Kayıt Belgeleri Nelerdir?

Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı ve Güvenliği Kursunda İşyeri Hekimliği Kursu almak isteyenlerin;

Kimlik ( Nüfus Cüzdanı)

Diploma ( geçici mezuniyet belgesi, e- Devlet mezun belgesi)

Başvuru dilekçesi

YÖK Denklik Belgesi (Yurtdışı mezunları)ile başvur yapmaları gerekir.

İşyeri Hekimliği Kayıt İşlemlerini Nasıl Gerçekleştirebilirim?

İşyeri Hekimliği Kursu eğitimlerine kayıt yaptırmak için gerekli evraklarla Yeni Uzman Akademi Eğitim Kurumlarına başvuru yapabilirisiniz. Ayrıca online olarak da Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu programlarına kayıt yaptırabilirsiniz.

İşyeri Hekimliği Kursu Programları Nasıl Düzenlenir?

İşyeri Hekimliği Kursu programları 220 saattir ve Yeni Uzman Akademi’de tamamı uzaktan eğitim ile düzenlenir.

81 saat çevrimdışı / eşzamanlı olmayan eğitimler

99 saat çevrimiçi / eşzamanlı eğitimler

40 saat de staj / uygulama eğitimi olarak düzenlenir.

İşyeri Hekimliği Kursları Hangi Bakanlığa Bağlıdır?

İşyeri Hekimliği Kursları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı kuruluşlardır. Eğitimler İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünün yetkilendirmesi ile gerçekleştirilir.

İşyeri Hekimliği Kursu Staj Eğitimlerimi Nerede Katılabilirim?

İşyeri Hekimliği Kursu Staj Eğitimlerini, Yeni Uzman Akademi her şehirde yapmanızı sağlıyor. Kayıt aşamasında staj eğitimlerine hangi şehirde katılmak istediğinizi belirtmeniz yeterli.

İşyeri Hekimliği Kursunu Sağlık Bakanlığı Mı Verir?

İşyeri Hekimliği Kursu eğitimleri Sağlık Bakanlığı bünyesinde düzenlenmez. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yekindirdiği kurumlarca düzenlenir. Yeni Uzman Akademi de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumları arasındadır.

İşyeri Hekimliği Kursu Sonrası Kaç Defa Sınava Girebilirim?

İşyeri Hekimliği Kursu programlarını Yeni Uzman Akademi’de tamamladıktan sonra İSG Sınavlarına girmeye hak kazanırsınız. Sınava girme konusunda bir sınırlama yoktur. Katılımcılarımız başarılı olana dek sınavlara girebilirler.

İşyeri Hekimliği Sınavlarını Kim Düzenler?

İşyeri Hekimliği Kursu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yetkilendirmesi ile özel ve devlet kurumlarınca düzenlenebilir. İşyeri Hekimliği Sınavları da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlının yetkilendirmesi ile ÖSYM tarafından gerçekleştirilir.

İşyeri Hekimliği Sınavları Ne Zaman Düzenlenir?

İşyeri Hekimliği Sınavları “İSG “ adı ile düzenlenir. Her yıl ÖSYM tarafından 2 defa gerçekleştirilir. ÖSYM sınav takviminde de başvuru tarihleri yayınlanır.

İşyeri Hekimliği Sınavları Hangi Tarihlerde Yapılır

İşyeri Hekimliği sınavları ÖSYM tarafından düzenlenir. Yılda iki defa gerçekleştirilen bu sınavlar mayıs ve aralık aylarında yapılır.

İşyeri Hekimliği Kursu Almadan Sınavlara Katılabilir Miyim?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından İşyeri Hekimliği Kursu almak zorunludur. İşyeri Hekimliği Kursu almadan sınavlara katılmanız ve İşyeri Hekimliği Sertifikasına sahip olmanız mümkün değil.

İşyeri Hekimliği Sınavları Nerede Yapılır?

Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illerinde düzenlenir.

İşyeri Hekimliği Sınavları Hangi İllerde Düzenlenir?

İşyeri Hekimliği Sınavları ÖSYM tarafından Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van’da düzenlenir.

İşyeri Hekimlerin Çalışma Süreleri Nasıl Hesaplanır?
  • Az tehlikeli sınıfta yer alan iş yerlerinde, her çalışan için ayda en az 4 dakika.
  • Tehlikeli sınıfta yer alanlar iş yerlerinde, her çalışan için ayda en az 6 dakika.

Çok tehlikeli sınıfta yer alan iş yerlerinde, her çalışan için en az 8 dakika görev alırlar.

Devlet Hastanelerinde Görev Alan Hekimler İşyeri Hekimliği Yapabilir Mi?

Doktorlarımız mesai saatleri dışında izin alarak 30 saat çalışma hakkına sahiptirler.

İşyeri Hekimlerinin Çalışma Süreleri Ne Kadardır?

İşyeri Hekimlerinin “tam zamanlı” aylık çalışma süreleri 195 saattir.

İşyeri Hekimliği Kurs Ücreti Ne Kadardır?

İşyeri Hekimliği Kurs Ücretleri kurumdan kuruma farklılık gösterir. En uygun eğitim ücretlerini Yeni Uzman Akademi’den alabilirsiniz.

İşyeri Hekimliği Kursu Kayıtları için Kuruma Gelmem Gerekiyor Mu?

İşyeri Hekimliği Kursu eğitimleri tamamı uzaktan eğitim ile gerçekleştirilir. Eğitim kayıt işlemlerini Yeni Uzman Akademi’ye gelerek yapabilirsiniz. Kurumlarımızın olmadığı şehirlerde bulunanlar online kayıt yaptırabilirler. Özetle ister Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı ve Güvenliği Kurslarına gelin. İsterseniz online kayıt yaptırın.

İşyeri Hekimliği Eğitim Süresi Ne Kadardır?

İşyeri Hekimliği Kursu programları 35 günlük bir sürede gerçekleştirilir. İl olarak 15 gün çevrimdışı eğitimler gerçekleştirilir. Sonrasında 15 gün süren online eğitimler düzenlenir. En sonda ise 5 gün staj eğitimi gerçekleştirilir.

İşyeri Hekimliği Kursu Eğitim Tarihleri Nedir?

İşyeri Hekimliği Kursu programlarına her zaman katılabilirsiniz. Sınavlar yılda iki defa gerçekleşse de Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu tarafından İşyeri Hekimliği Kursu eğitimlerinin biri bitmeden diğer program başlar.

Kayıt İşlemleri İçin Yeni Uzman Akademi’ye Gelmem Gerekiyor Mu?

Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı ve Güvenliği alanında birçok eğitim düzenler. Bu eğitimlere uzaktan eğitim programları ile katılmanız mümkün olduğu gibi kayıt işlemlerini de uzaktan    ( online) gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi Kurumlar İşyeri Hekimliği Kursu Düzenleyebilir?

İşyeri Hekimliği, İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimliği eğitimleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yetkilendirmesi eğitim kurumları düzenleyebilir. Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı ve Güvenliği alanında tüm eğitimler için yetkili bir kurumdur. Başa bir deyişle bakanlık onaylıdır.

Yeni Uzman Akademi Hangi Şehirlerde İşyeri Hekimliği Kursu Düzenler?

Yeni Uzman Akademi Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Diyarbakır, Adana, İstanbul Anadolu Yakası ve İstanbul Avrupa Yakasında bulunan kurumlarında İşyeri Hekimliği Kursu düzenler. Fakat kurslar tamamı uzaktan eğitim olarak düzenlenir. Bu nedenle Türkiye’nin her yerinden eğitimlere katılabilirsiniz.

İSG İşyeri Hekimliği Kursu

Tıp fakültelerinden mezun olan ve “hekim” unvanına sahip kişilerin İşyeri Hekimliği Kursu alabileceklerinden yukarıda bahsetmiştik. İşyeri hekimliği unvanını da alabilmeleri için Yeni Uzman Akademi’nin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yetkilendirmesi ile açtığı kursları almaları ve ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavlara katılarak başarılı olmaları da gereklidir.

İşyeri Hekimliği Nedir?

İş yerlerindeki personelinin sağlığının korunması, daha iyi hale getirilmesi ve karşılaşılabilecek mesleki hastalıkların meydana gelmesi halinde tanı ve tedavi hizmetlerinin hızlı bir şekilde sunulabilmesidir. Ayrıca çalışanların görevlerini sürdürdüğü iş yerlerinde verilen sağlık hizmetini işyeri hekimliği hizmetleri olarak tanımlayabiliriz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından düzenlenmiş sertifikaya sahip olan hekimlerdir.

İşyerlerinde sağlık ve güvenliği artırmaya yönelik getirilen uluslararası standartlardaki kanun ve düzenlemelere uygunluk sağlamak için iş güvenliği uzmanları ile beraber çalışırlar.

Eğitimlere Nasıl Kayıt Yaptırabilirim?

Kurumumuz aracılığı ile İşyeri Hekimliği Kursu almak isteyenlerin aşağıda belirtilen evraklarla kurumumuza gelmeleri veya online olarak kayıt işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekir.

Kimlik

Diploma (e – devlet mezun belgesi – geçici mezuniyet belgesi de bakanlıkça kabul edilir)

Vukuatlı nüfus kayıt örneği (isim – soyisim değişikliği gibi gerekli durumlarda istenir)

Başvuru dilekçesi (kurumumuzdan matbu halini isteyebilirsiniz)

Gerekli evraklar Yeni Uzman Akademi’ye sunulmasının ardından kurumumuzca İşyeri Hekimliği Kursu programları hazırlanarak ilgili bakanlığa sunulur. Bu arada katılımcı adaylarımıza da program saat ve günleri bildirilerek programın kendileri için uygun olup olmadığı sorulur. Olumlu dönüş yapılan hekimlerimizin evrakları da bakanlığa bildirilir. Bakanlığın onayı sonrasında da İşyeri Hekimliği İSG Kursu programları başlar.

Eğitimler Nasıl Gerçekleştirilir?

Bakanlıkça İşyeri Hekimliği Kursu eğitim programları 220 saat olarak belirlenmiştir. Yazımızın konusu olan eğitimlerin ilk 180 saati teorik eğitim olarak gerçekleştirilir. Son 40 saatte ise pratik eğitim olarak gerçekleştirilir.

Eğitimlerin ilk 81 saati çevrimdışı olarak gerçekleştirilir ve katılımcılarımız ders saatlerini kendileri belirleyebilirler. Aynı zamanda bu derslere diledikleri kadar tekrar amaçlı girebilirler. Yeni Uzman Akademi’nin ana sayfasında bulunan uzaktan eğitim sekmesinden bu derslere bağlanabilirler.

Sonrasında ise 99 saat online eğitim yapılır ve bu dersler de iki farklı seansta gerçekleştirilir. Öncelikle 09.00 ile 15.00 saatleri arasında ve 15.00 ile 21.00 saat arasında olmak üzere iki farklı seansla gerçekleştirilir. Hekimlerimiz hangi grupta derslere katılmak istediklerini kendileri belirleyebilirler.

En son olarak da uygulamalı eğitimler yani pratik eğitimler gerçekleştirilir. Bu dersleri almak için de yine Yeni Uzman Akademi’ye gelmenize gerek kalmaz. Sizler için Türkiye’nin dört bir yanında uygulamalı eğitimleri gerçekleştirmenizi sağlıyoruz. Böylelikle Yeni Uzman Akademi ile İşyeri Hekimliği Kursu programlarınızı rahatlıkla tamamlayabilir ve sınavlara hazır hale gelebilirsiniz.

İşyeri Hekimliği Sınavları Nasıl Gerçekleştirilir?

ÖSYM tarafından bakanlığın görevlendirmesi ile yılda iki defa İSG adıyla gerçekleştirilir. Bu sınava İşyeri Hekimliği Kursu alanların yanı sıra, işyeri hemşireliği ve iş güvenliği uzmanlığı kursu alanlar da katılırlar.

Sınavda her alandaki adaylar için 50 farklı çoktan seçmeli soru yöneltilir. İşyeri Hekimliği Kursu alarak sınava giren tıp doktorlarımızın en az 35 soruya doğru cevap vererek başarılı olmaları gereklidir. Burada da belirttiğimiz gibi önemli olan yeterli doğru sayısına sahip olmaktır. Çünkü puanlama doğru sayısı üzerinden yapılır.

Sınavı kazanamayanların ise yukarıda nasıl gerçekleştiğinden bahsettiğimiz İşyeri Hekimliği Kursu programlarını tekrar almalarına da gerek yoktur.

İşyeri Hekimlerinin Görevleri Nelerdir?

İşyeri hekimleri, iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri kapsamında aşağıdaki görevleri yapmakla yükümlüdür:

a) Rehberlik

b) Risk değerlendirmesi

c) Sağlık gözetimi

ç) Eğitim

d) bilgilendirme ve kayıt.

En İyi Tercih Yeni Uzman Akademi

Türkiye’nin her yerinden İşyeri Hekimliği ve tüm İSG Kurslarını alma şansı

İSG alanında kitap yazarları ile online soru çözüm programları

Ekstra ücret ödemeden güncel ders kitapları ve dijital denemelere, mini testlere, hap bilgilere, ders notlarına sahip olma fırsatı

Ders tekrar programları

Sınav sonrası mesleki eğitim programları

Online ders çalışma grupları

Sadece ve sadece Yeni Uzman Akademi’de

Üstelik sizlere Türkiye’nin İş Sağlığı ve Güvenliği alanındaki en kaliteli eğitimleri en uygun fiyatlar ve en uygun ödeme koşulları ile sunuyoruz. Size sadece başarmak kalıyor. Kaliteli ve özgün İSG Eğitimlerini alabileceğiniz tek adres olan Yeni Uzman Akademi profesyonel eğitim kadrosu ile sizleri bekliyor. Birçok kişiyi 10 yıllık tecrübemizle İSG Profesyoneli yaptığımız gibi yeni eğitim döneminde de sizleri de ailemizin üyeleri arasına alarak profesyoneller listesinde yerinizi almanız için bekliyoruz.

Bize her zaman her yerden ulaşabilirsiniz. Telefon numaralarımızdan eğitim danışmanlarımıza ulaşarak daha detaylı bilgiler alabileceğiniz gibi Jivo ve WhatsApp Programlarımızdan da ulaşabilirsiniz.

Kalitenin uygun fiyatla birleştiği adres Yeni Uzman Akademi İşyeri Hekimliği Kursu programlarında buluşalım. Özverili çalışmalarımıza katılarak siz de başarıya ulaşabilirsiniz. Sektörün ayrıcalıklı eğitim kurumu olan Yeni Uzman Akademi sizleri konuk etmeye hazır. Siz de başarıya ulaşmak istiyorsanız bizimle hemen iletişime geçin.