İlk yardım Sertifikası Kursu

Yeni Uzman Akademi, İlk Yardım Sertifikası Kursu konusunda uzmanlaşmış bir kurumdur ve Bakanlık onaylı eğitimler sunmaktadır. Eğitimler, modern sınıflarda, uygulamalı eğitimler şeklinde gerçekleştirilmekte olup, her 7 kursiyer için 1 eğitici görevlendirilir ve sınıflar maksimum 21 kişi ile sınırlıdır. Eğitimler, ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak Genel Müdürlük tarafından belirlenir ve 2 gün / 16 saat olarak düzenlenir.

İlk Yardım Yönetmeliğinin Amacı Nedir?

Fertlerin ve toplumun temel sağlık bilgisinin arttırılması, ilkyardım bilgi ve becerisinin toplumun her bireyine öğretilmesi, her kamu, özel kurum ve kuruluşunda personel sayılarına göre ilkyardımcı bulundurulması ve denetimi ile ilgili usul ve esasları düzenlemektir.

İlkyardım Nedir?

Herhangi bir kaza veya yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda sağlık görevlilerinin yardımı sağlanıncaya kadar hayatın kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesini önlemek amacıyla olay yerinde gerçekleştirilen uygulamalardır. Mevcut araçlarla tıbbi araç – gereç kullanılmadan gerçekleştirilir.

İlk Yardımcı Kimdir?

İlkyardım tanımında belirtilen amaç doğrultusunda, hasta veya yaralıya tıbbi araç gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle, ilaçsız uygulamaları yapan kişidir ve ilkyardımcı sertifikası almıştır.

Ayrıca Yeni Uzman Akademi olarak, ilkyardım eğitimlerinin önemini ve hayat kurtarıcı etkisini biliyoruz. Bu nedenle, bakanlık onaylı ilkyardım kursları düzenleyerek, toplumun her bireyine ilkyardım bilgi ve becerilerini öğretmeyi hedefliyoruz.

Eğitimler Nasıl Düzenlenir?

Uygulamalı eğitimlerimizde modern sınıflarımızda, ulusal ve uluslararası standartlar doğrultusunda belirlenmiş konuları kapsayan eğitimler veriyoruz. Eğitimlerimiz 2 gün / 16 saat olarak yapılır ve her 7 kursiyer için 1 eğitici görevlendirilir. Sınıflarımız maksimum 21 kişilik olup, bu sayede her öğrenciye yeterli zaman ve dikkat ayrılmasını sağlıyoruz.

Eğitim konularımız, İlk Yardım Yönetmeliği’ne uygun olarak belirlenir ve içerikleri aşağıdaki gibidir:

İlkyardım eğitimi; bu eğitimde genel ilkyardım bilgileri, temel yaşam desteği, OED kullanımı, havayolu tıkanıklığında ilkyardım, bilinç bozukluklarında ilkyardım, kanamalar, şok ve göğüs ağrısında ilkyardım, yaralanmalarda ilkyardım, boğulmalarda ilkyardım, kırık, çıkık, burkulmalarda ilkyardım, acil taşıma teknikleri, böcek sokmaları ve hayvan ısırıklarında ilkyardım, zehirlenmelerde ilkyardım, yanık, donma ve sıcak çarpmalarında ilkyardım, göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçmasında ilkyardım konuları ele alınır.

Temel yaşam desteği eğitimi; bu eğitimde erişkinlerde, çocuklarda ve bebeklerde temel yaşam desteği konuları işlenir.

Afetlerde ilkyardım eğitimi; bu eğitimde genel ilkyardım bilgileri, temel yaşam desteği, kanamalarda ilkyardım, kırık-çıkık-burkulmalarda ilkyardım ve acil taşıma teknikleri gibi konular ele alınır.

İlkyardım eğitici eğitimi; ilkyardım konularına ek olarak yetişkin eğitimi, iletişim becerisi, olumlu eğitim ortamı oluşturma, beceri eğitimi, sunum becerisi, küçük grup çalışması, gösterim becerisi, eğitimde yetiştiricilik, görsel-işitsel araçları hazırlama ve kullanım, yeterliliğe dayalı değerlendirme araçları gibi konuları kapsar.

İlkyardım Kursunun içeriği, ilkyardımın tanımı, amacı ve ilkyardımcının kimliği gibi temel kavramların yanı sıra, çeşitli ilkyardım durumlarına ilişkin detaylı bilgiler içermektedir. İlkyardım eğitimi kapsamında, genel ilkyardım bilgileri, temel yaşam desteği, oksijenli solunum cihazı kullanımı, havayolu tıkanıklığı durumlarında ilkyardım, bilinç bozukluklarında ilkyardım, kanamalar, şok ve göğüs ağrısı gibi durumlarda ilkyardım, yaralanmalarda ilkyardım, boğulmalarda ilkyardım, kırık, çıkık ve burkulmalarda ilkyardım, acil taşıma teknikleri, böcek sokmaları ve hayvan ısırıklarında ilkyardım, zehirlenmelerde ilkyardım, yanık, donma ve sıcak çarpmalarında ilkyardım, göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçması durumlarında ilkyardım konuları yer almaktadır.

Ayrıca, temel yaşam desteği eğitimi de sunulmaktadır ve bu eğitimde, erişkinlerde, çocuklarda ve bebeklerde temel yaşam desteği teknikleri öğretilmektedir. Afetlerde ilkyardım eğitimi ise, genel ilkyardım bilgileri, temel yaşam desteği, kanamalarda ilkyardım, kırık-çıkık-burkulmalarda ilkyardım ve acil taşıma teknikleri konularını içermektedir.

İlkyardım eğitici eğitimi, ilkyardım konularına ek olarak yetişkin eğitimi, iletişim becerisi, olumlu eğitim ortamı oluşturma, beceri eğitimi, sunum becerisi, küçük grup çalışması, gösterim becerisi, eğitimde yetiştiricilik, görsel-işitsel araçları hazırlama ve kullanımı, yeterliliğe dayalı değerlendirme araçları gibi konuları kapsamaktadır. Son olarak, ilkyardım eğitici eğitmeni eğitimi, eğitim programı oluşturma süreci, eğitimde ihtiyaç belirleme, eğitim içeriği analizi, eğitim kurs modelinin oluşturulması gibi konuları içermektedir.

Firmamız “Yeni Uzman Akademi” olarak sunduğumuz İlkyardım Kursu, ulusal ve uluslararası standartlar doğrultusunda belirlenmiş eğitim konularını içerir. Kurslarımız, Bakanlık onaylı olup, uygulamalı eğitimlerle desteklenmektedir. Bu sayede kursiyerler, ilkyardım bilgi ve becerilerini en iyi şekilde öğrenip uygulayabilirler.

 Eğitime Kimler Katılabilir?

  • İlk yardım alanında bilgi gerekli bilgi ve donanıma sahip olmak isteyenler
  • Yönetmelik doğrultusunda ilk yardım kursu alma zorunluluğu bulunanlar
  • İşyerinde ilk yardımcı olarak çalışma isteyenler
  • Ambulans şoförü olmak isteyenler

 Kurs Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

  • Öğrenim Belgesi
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Bir adet vesikalık fotoğraf

Yeni Uzman Akademili Olmanın Tam Zamanı

Bilindiği üzere İlkyardım Eğitimi her alada çalışanlar için olduğu gibi herkes için gerekli bir eğitimdir. Doğru ilkyardım ile siz de hayat kurtarabilirsiniz. Bunun için de kaliteli bir eğitim kurumundan eğitim almanız ve sınavlarda başarılı olmanız gereklidir.

Kaliteli eğitimin adresi Yeni Uzman Akademi yıllardır İş Sağlığı ve Güvenliği alanında eğitimler düzenliyor. Siz de Yeni Uzman Akademi ile doğru İlk Yardım Eğitimi programlarına katılarak başarılı olabilirsiniz.

Böylelikle hem kurumunuzun yasal prosedürlerini tamamlamış olun hem de çalışanlarınızın kendilerini güvende hissetmelerini sağlayın.

Doğru İlkyardım hayat kurtarır, doğru İlkyardım Kursunu ise Yeni Uzman Akademi verir. Ana sayfamızda bulunan telefon numaralarından bize her zaman ulaşabilirsiniz.

İlkyardım Eğitimi

Ön başvuru için bize yazın

Aşağıdaki formu doldurarak bize ön başvuru yapabilirsiniz. Dilerseniz whatsapp hattımızdan ya da canlı destek hattımızdan İlkyardım Eğitimlerimizle ilgili bilgi alabilirsiniz.