İzmir Diğer Sağlık Personeli Kursu

İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri tarafından işyerlerinde görevlendirilen iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile işyeri hekiminin yanı sıra diğer sağlık personeli de önemli işlevleri yerine getirmektedir. Çeşitli bölümlerden mezun olan ve bu görevde istihdam edilmek isteyen kişiler diğer sağlık personeli belgesi  alma konusunda birçok araştırma yapmaktadır.

Diğer sağlık personeli genelde iş sağlığı ve güvenliği uzmanının özelde ise iş yeri hekiminin yürüttüğü hizmetlere yardımcı olmaktadır. İşin sağlık ve doküman kısmında oldukça yetkindirler. İşletmenin çeşitli sağlık kayıtlarını tutarak çalışanların periyodik muayenelerini takip eder.

İzmir Diğer Sağlık Personeli Kursu
İzmir Diğer Sağlık Personeli Kursu

Kimler İşyeri Hemşiresi Olabilir?

Hemşirelik

Acil Tıp Teknisyenliği

Sağlık Memurluğu

Çevre Sağlığı Teknisyenliği Bölümlerinden mezun olanlar İşyeri Hemşiresi / Diğer Sağlık Personeli olabilirler.

Diğer Sağlık Personeli Eğitimleri

İşyeri hemşiresi olabilmek için gerekli şartların başında işyeri hemşireliği eğitimi almak gelir. İşyeri hemşiresi eğitimleri bakanlıkça yetkilendirilmiş kurumlar tarafından verilmektedir.

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi bakanlık tarafından işyeri hemşireliği kursları düzenleyebilmek için gerekli belge ve yetkilere sahip bir eğitim kurumudur.

Bakanlığın yetkilendirmesi ile kurslar düzenleyen İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’de derslerin toplam süresi 90 saat olmakla beraber 45 saati uzaktan eğitim ve 45 saati örgün eğitim olarak yapılır.

Uzaktan eğitimler, İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin uzaktan eğitim ders modeli üzerinden yapılır. Derslere katılımcılarımız uzaktan eğitim dönemi içerisinde istedikleri saatlerde derslere katılabilirler.

Örgün Eğitimler, eğitim kurumumuzun dersliklerinde alanında en iyi eğitmenlerin rehberliğinde verilir. İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’de örgün eğitimler saat 09.00 ve 15.00’da başlayan iki farklı seçenekte yapılır.

Pandemi döneminde örgün eğitimlerini online sisteme taşıyan İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi, dersleri örgün eğitimlerdeki saatlerde ve yine örgün eğitimlere rehberlik eden deneyimli eğiticilerin eşliğinde düzenlemektedir. Online eğitimler aracılığıyla işyeri hemşireliği eğitimlerini siz de % 100 internet aracılığıyla uzaktan eğitim modeli ile alabilirsiniz.

Diğer Sağlık Personeli Sınavları Hakkında Genel Bilgiler

Katılımcılar 90 saatlik eğitim programını bitirdikten sonra ÖSYM tarafından yapılan sınava girerek yeterli puanı almaları gerekmektedir. Yeterli puanı alan sağlık emekçilerimiz bakanlık tarafından verilen işyeri hemşireliği sertifikasını alarak işyeri hemşiresi unvanıyla görev yapabilirler.

İşyeri hemşireliği sınavında başarılı olamayanlar ise bir sonraki sınava tekrar kurs almadan girebilirler. Eğitimlerini  İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi aracılığıyla alan ve sınavda başarılı olamayan katılımcılarımız yeni sınav döneminde eğitimlerimize misafir olarak ücretsiz katılabilirler.

Yeni Uzman Akademi İşyeri Hemşireliği Kursu Başvuruları

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi aracılığıyla kurs almak isteyen adayların eğitim kurumumuza,

-Diploma

-Nüfus Cüzdanı

-Kurs Başvuru Dilekçesi ile başvuru yapmaları gerekmektedir.

İşyeri Hemşiresinin Görev ve Yetkileri Nelerdir?

Diğer sağlık personelleri işyeri hekimleri ile birlikte görev yapar.

İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin planlanması, değerlendirilmesi, izlenmesi işlemlerini yapar.

Hizmet sunulan işyeri ve personeli ile ilgili veri toplar ve gerekli kayıtları tutar.

Çalışanların sağlık ve çalışma öykülerini işe giriş/periyodik muayene formuna yazar ve işyeri hekimi tarafından yapılan muayenelerde gerekli yardımı sunar.

Özel politika gerektiren grupların takibini yaparak gerekli sağlık muayenelerinin yaptırılmasını sağlar.

İlk yardım hizmetlerinin organizasyonunun yürütülmesinde işyeri hekimi ile birlikte çalışır.

Çalışanların sağlık eğitimlerinde görev alır.

İşyeri bina ve eklentilerinin genel hijyen şartlarının sürekli izlenip denetlemesinde işyeri hekimine gerekli desteği sağlar.

İşyeri hekimince verilecek iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili diğer görevleri yürütür.

İş güvenliği hizmeti verilen işyerlerinde görevli çalışan temsilcisi ve destek elemanlarının çalışmalarına destek sağlar.

Ayrıca işyeri hekimi tarafından verilen direktifleri yerine getirir.

İşyeri Hemşireliği Eğitimlerinde Öncü İsim İzmir Yeni Uzman Akademi

Sektörün 7 yıldır öncü ismi olan İzmir Yeni Uzman Akademi, İş Güvenliği alanında birçok başarıya imza atmış bir eğitim kurumudur. İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi katılımcılarını sadece sınavlara hazırlamakla kalmaz aynı zamanda onların mesleğe atıldıkları dönem tam anlamı ile bir profesyonel olarak çalışmalarını sağlar.

İş güvenliği tüm kamuoyunun dikkatle takip ettiği ve her geçen gün önemi daha da artan bir konudur. İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi de bu alanda mesleğinin en iyilerini yetiştirmek için azim ve kararlılıkla çalışan ve üstüne düşen görevi yerine getirmek için de alanının en iyileri ile çalışan bir eğitim kurumudur.

Pandemi döneminde örgün eğitim derslerini internet ortamına taşıyan İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin eğitimleri ile profesyonelliğe bir adım daha yakınsınız. İzmir Yeni Uzman Akademi’den Diğer Sağlık Personeli (DSP) eğitimi almanız halinde;

Sınav öncesi yenileme ve soru çözme programlarından ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Dışarıda satışı olmayan kursiyerlerimiz için özel hazırlanmış Diğer Sağlık Personeli Sınavlarına Hazırlık Kitabı ve soru bankasına da ücretsiz sahip olabilirsiniz.

Siz de işinizin uzmanı olmak için İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzmanı tercih ederek başarıyı yakalayın.

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi bakanlık tarafından yetkilendirilmiş bir eğitim kurumudur. Eğitimlerinde öğrenci odaklı ders tekniğini kullanmakla beraber bu dersleri eğitim alanında tecrübeli eğitimciler eşliğinde sunmaktadır. Her işyeri hemşireliği sınavı öncesinde kursiyerleri için soru çözüm programları hazırlayan İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi, bu eğitimleri de yine bütün kursiyerlerine ücretsiz olarak sunmaktadır.

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi eğitimlerine katılan her kursiyere işyeri hemşireliği sınavlarına hazırlık kitapları ve soru bankası hediye etmektedir.

Sınavlara yeterince çalışamayıp başarısız olan kursiyerlerimizi sonraki sınav döneminde eğitimlere ücretsiz olarak misafir öğrenci statüsünde alıyoruz..

İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi İSG alanındaki rehberlik çalışmalarına sosyal medya üzerinden de devam etmektedir. Eğitim kurumumuzu https://www.facebook.com/taner.basol.311 facebook ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut instagram adresle

rinden takip ederek başta işyeri hekimliği olmak üzere tüm iş sağlığı ve güvenliği gelişmeleri hakkında bilginiz olsun hem de iş ilanlarını takip edin.

Öte yandan https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfasından ders materyallerimizi de ücretsiz indirebileceğiniz gibi https://yeniuzmanakademi.com/is-sagligi-ve-guvenligi-mevzuatlari sayfamız üzerinden gerekli mevzuatları da indirebilirsiniz.

İSG Hizmetleri sadece bir meslek değil aynı zamanda bir kariyerdir. Bizler bunun farkındayız ve bu konuda kursiyerlerimize yardımcı olabilmek adına kurslarının bitmesinin ardından online İngilizce ve Rusça eğitimleri düzenliyoruz.

Her işyeri hemşiresinin almasının faydalı olacağını düşündüğümüz ISO 45001 Eğitimini de online olarak ücretsiz veriyoruz.

Yeni Uzman Akademili olarak sizler de birçok avantajdan yararlanabilirsiniz.