İzmir İş Güvenliği Kursu: Yeni Uzman Akademi

İzmir iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi İSG alanında eğitimler veren bir eğitim kurumudur. Bu eğitimlerinin alanında otorite kabul edilen saygın eğiticilerin rehberliğinde yapmaktadır. Eğitim kurumumuz online eğitimleri sayesinde eğitim alanını internetin olduğu her yere yaymış ve böylelikle eğitim almak istemesine rağmen eğitim kurumumuza uzak yerlerde ikamet etmeleri ve günlük iş temposunun yoğunluğundan dolayı eğitimlerimize zaman ayıramayanlara da ev ve işyerlerinde internet üzerinden derslerimize katılma şansı oluşturmuştur.

İş Sağlığı ve Güvenliği Nedir?

İş sağlığı Ve Güvenliği iş yerlerindeki faaliyetlerin yürütülmesi sırasında çalışanların güvenliğini ve sağlığını tehlikeye sokacak olayların, tespit edilip değerlendirilmesi ve engellenmesi için yapılan sistemli çalışmalardır. Bu çalışmalar İş Sağlığı Ve Güvenliği uzmanları tarafından yapılır. Bu faaliyetler; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından denetlenmektedir.

İzmir İş Güvenliği Kursu, Yeni Uzman Akademi / İş Güvenliği Kursu

Sizler de İzmir Yeni Uzman Akademi’ye Gelerek İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı Olma Şansı Yakalayın

İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 6331 Sayılı İş Güvenliği Kanununa göre C – B – A sınıfı olarak tehlike alanlarına göre sınıflara ayrılmıştır.

İş Sağlığı Ve güvenliği Uzmanı Olabilmek İçin Gerekli Koşullar Nelerdir?

Mühendislik Fakültesi,

Mimarlık Fakültesi,

Teknik Eğitim Fakültesi,

Meslek Yüksek Okullarının İş Sağlığı ve Güvenliği Programlarından mezun olanlar ve

Fen Fakültelerinin fizik, kimya, biyoloji bölümlerinden mezun olanlar eğitim aldıktan sonra İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı olabilirler.

İzmir İş Güvenliği Kursu Yeni Uzman Akademi’ye Kurs Başvurusu İçin Hangi Belgeri Sunmam Gerekir?

Diploma

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

1 Adet fotoğraf

Kayıt Başvuru Dilekçesi ( Kayıtta kurumumuzdan temin edebilirsiniz.)

( B Sınıfı Eğitimler için İzmir İş Güvenliği Kursu Yeni Uzman Akademi’ye başvuran katılımcılarımızın 3 yıl tam zamanlı olarak C Sınıfı İSG Uzmanı olarak çalışmış olması ve bu çalışmalarını İSG – Kâtip üzerinden belgeleyebilmeleri gerekmektedir. )

( A Sınıfı Eğitimler için İzmir İş Güvenliği Kursu Yeni Uzman Akademi’ye başvuran katılımcılarımızın 4yıl tam zamanlı olarak B Sınıfı İSG Uzmanı olarak çalışmış olması ve bu çalışmalarını İSG – Katip üzerinden belgeleyebilmeleri gerekmektedir. )

 İzmir İş Güvenliği Kursu Yeni Uzman Akademi’de Eğitim Süreleri Ne Kadardır?

Eğitim kurumumuzda İSG Uzmanlığı alanındaki A- B – C Sınıfı eğitimlerimiz toplam 220 saat sürmektedir. 220 saatlik ders programı; Uzaktan eğitim 90 saat, Örgün eğitim 90 saat ve Staj eğitimi olmak üzere 40 saattir.

Uzaktan Eğitim:

Asenkron yani eş zamanlı olarak verilen bu eğitimlerin süresi 90 saattir. Katılımcılar İzmir iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin uzaktan eğitim sistemi üzerinden kayıtlı dersleri takip etmeleri şeklinde düzenlenir. Katılımcılar kendilerini uygun görmedikleri ders konularını tekrar tekrar seyredebilirler. Eğitim süreci sonrasında da Katılımcılar İzmir iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin uzaktan eğitim sistemine bağlanarak ders çalışmaya ve sınava hazırlanmaya devam edebilirsiniz.

Örgün Eğitim:

Katılımcılar İzmir iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin dersliklerinde alanında uzman eğiticilerin eşlinde yüz yüze yapılan derslerdir. Katılımcılar eğitimlerinin bu kısmı için İzmir iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin eğitim merkezine gelmeleri gerekmektedir.

Pandemi’de İzmir iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi:  Eğitim kurumumuz bütün kurslarına pandemiye rağmen tek bir farkla devam etmektedir. Yüz yüze eğitimlerimizi online sisteme taşıdık ve yüz yüze dersleriniz ile aynı saatler arasında senkron yani eş zamanlı olarak yapıyoruz.

Staj Eğitimleri:

Eğitimlerimizin son kısmı olan bu eğitim staj eğitimi yanında saha eğitimi ve pratik eğitim ismi ile de anılır. Bu eğitimlerle İzmir iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi katılımcıları gerekli saha deneyimini; dokümantasyon, evrak düzenleme konularında bilgi sahibi olarak sınavdan geçmeleri halinde tam donanımlı bir İSG Uzmanı olarak kariyerlerine ilk adımı atmış olurlar.

İş Güvenliği Ders Notları ve Mevzuatları

Eğitim kurumumuz sadece İzmir iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin katılımcılarına özel ders kitapları ile katılımcılarının kaynak sıkıntısını da ortadan kaldırmıştır. Ayrıca dijital ders notlarını da internet ortamında https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfasından paylaşarak herkesin yararlanmasına katkı sağlamıştır. İzmir iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi https://yeniuzmanakademi.com/is-sagligi-ve-guvenligi-mevzuatlari sayfasından İSG alanındaki mevzuatları yayınlayarak herkesin ücretsiz yararlanmasına imkân sağlamıştır.

İzmir İş Güvenliği Kursu Yeni Uzman Akademi’yi Sosyal Medyadan Takip Edebilirsiniz: Eğitim Merkezimizi https://www.facebook.com/taner.basol.311  ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut sosyal medya hesaplarından takip ederek İSG alanındaki gelişmelerden haberdar olabilir ayrıca yine İSG alanındaki iş ve personel ilanlarını takip edebilirsiniz.

Eğitimleriniz için, işin uzmanı Yeni Uzman