İzmir İşyeri Hekimliği Kursu

isyeri hekimligi kursu
işyeri hekimliği kursu

İşyeri Hekimliği Kursu veren Yeni Uzman Akademi olarak uzman eğitimcilerimiz, uzakdan eğitim olanaklarımız, geniş döküman arşivimiz ile işyeri hekimliği kursu ve iş güvenliği kursu vermekteyiz.

Kursiyerimizi eğitim ailemizin bir parçası olarak görmekte ve kursiyerlerimizle beraber hareket etmekteyiz. Kursiyerlerimiz ile olan iyi ilişkilerimiz sadece kurs sürecinde geçerli bir durum değildir. İzmir işyeri hekimliği kursu olarak kursiyerlerimizin işyeri hekimliği kariyerleri boyunca yanlarında olmaya devam ediyoruz.

İşyeri Hekimi: 6331 sayılı iş güvenliği Kanun’una göre; iş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere Bakanlıkça yetkilendirilmiş işyeri hekimliği belgesine sahip hekim olarak tanımlanmıştır.

İşyeri Hekimliği Belgesi Nedir?

Tıp fakültesi mezunu olan hekimlere, İşyeri hekimliği eğitim programını tamamlayan ve eğitim sonunda bakanlıkça yapılacak veya yaptırılacak işyeri hekimliği sınavında başarılı olan hekimlere, işyeri hekimi olarak çalışmalarına izin verildiğini gösterir belge (sertifika)’dir.

İşyeri Hekimlerinin Görevleri Nelerdir?

* İş sağlığı ve güvenliği hizmetleri kapsamında çalışanların sağlık gözetimi ve çalışma ortamının gözetimi ile ilgili işverene rehberlik yapar.

* İşyerinde çalışanların sağlığının geliştirilmesi amacıyla gerekli aktiviteler konusunda işverene tavsiyelerde bulunur.

* İş sağlığı ve güvenliği alanında yapılacak araştırmalara katılır. Ayrıca işin yürütümünde ergonomik ve psikososyal riskler açısından çalışanların fiziksel ve zihinsel kapasitelerini dikkate alarak iş ile personelin uyumunun sağlanması ve çalışma ortamındaki stres faktörlerinden korunmaları için araştırmalar yapar.

* İşyerinde meydana gelen iş kazası ve meslek hastalıklarının nedenlerinin araştırılması ve tekrarlanmaması için alınacak önlemler konusunda çalışmalar yaparak işverene önerilerde bulunmak.

İşyeri Hekimlerinin Yetkileri Nelerdir?

İşyeri hekiminin yetkileri aşağıda belirtilmiştir:

  1. a) İşyerinde belirlediği hayati tehlikenin ciddi ve önlenemez olması ve bu hususun acil müdahale gerektirmesi halinde işin durdurulması için işverene başvurmak.
  2. b) Görevi gereği işyerinin bütün bölümlerinde iş sağlığı ve güvenliği konusunda inceleme ve araştırma yapmak, gerekli bilgi ve belgelere ulaşmak ve çalışanlarla görüşmek.
  3. c) Görevinin gerektirdiği konularda işverenin bilgisi dâhilinde ilgili kurum ve kuruluşlarla işyerinin iç düzenlemelerine uygun olarak işbirliği yapmak.

Tam süreli iş sözleşmesi ile görevlendirilen işyeri hekimleri, çalıştıkları işyeri ile ilgili mesleki gelişmelerini sağlamaya yönelik eğitim, seminer ve panel gibi organizasyonlara katılma hakkına sahiptir. Bu gibi organizasyonlarda geçen sürelerden bir yıl içerisinde toplam beş iş günü kadarı çalışma süresinden sayılır ve bu süreler sebebiyle işyeri hekiminin ücretinden herhangi bir kesinti yapılamaz.

İşyeri Hekimliği Kursu Eğitimlerine Kayıt Yaptırabilmek İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İşyeri Hekimliği kurslarına kayıt yaptırmak isteyen adayların İzmir işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’ye bazı evraklar sunması gerekmektedir. Bu evraklar;

Kurs Başvuru Dilekçesi:

Adayların vatandaşlık numaralarının da bulunduğu ve hangi kursu almak istedikleri belirtir ıslak imzalı dilekçedir. Kursa kayıt işlemleri için İzmir işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’ye başvurduğunuzda, kurumdan alabiliriz.

Kimlik (Nüfus Cüzdanı):

Üzerindeki resmin belirgin olduğu ve yazıların okunur şekilde olması gerekmektedir.

Diploma:

İzmir işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’ye kayıt yaptıracak yurt dışından mezun olan  hekimlerimizin diplomalarının YÖK tarafından kabul edilerek  denklik belgesi verilmiş olması gerekmekle beraber Sağlık Bakanlığı tarafından da onaylanmış olması gerekmektedir.

İşyeri Hekimliği Kursu Yeni Uzman Akademi’de Kurs Süresi Ne Kadardır?

İzmir işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’de işyeri hekimliği eğitimleri bakanlığın programları doğrultusunda 180 saati teorik 40 saat de pratik olmak üzere 220 saat olarak işlenirken; teorik dersler de uzaktan eğitim ve örgün eğitim olmak üzere iki bölümde işlenir.

Covid -19 Pandemisi Sürecinde İzmir İşyeri Hekimliği Kursu Yeni Uzman Akademi’de Eğitimler

İzmir işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi bakanlığın da direktifleri ile teorik eğitimlerin yüz yüze yapılan 90 saatlik kısmını pandemi kurallarına uymak ve uyulmasına yardımcı olmak amacı ile online sistem üzerinden senkron yani eş zamanlı olarak yapmaktadır.

İşyeri Hekimliği Kursu İçin Farkımız Ortada

Kurslarımıza iştirak eden tüm katılımcılarımız için sınav öncesi ders tekrarı ve soru çözüm programları düzenliyor ve aynı zamanda yine bütün katılımcılarımıza ücretsiz ISO 45001 sertifikası eğitimlerini de ücretsiz veriyoruz.

Eğitim almak amacı ile kursumuza kayıt yaptıran her katılımcımıza sınava hazırlık kitabımızı hediye ediyoruz.

İzmir işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi  https://www.facebook.com/taner.basol.311     ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut   instagram sayfaları aracılığı ile kursiyerlerini işyeri hekimliği ile ilgili gelişmelerden sürekli haberdar ederken aynı zamanda işyeri hekimliği iş ilanlarını da yine sosyal medya hesaplarından yayınlamaktadır. Siz de İSG alanındaki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bizi takip edebilirsiniz.

İşyeri hekimliği ders notlarını konulara göre düzenlenmiş haliyle dijital ortamda https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfamızdan indirerek siz de ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte katılımcımız olun veya olmayın https://yeniuzmanakademi.com/is-sagligi-ve-guvenligi-mevzuatlari sayfamızdan İSG alanındaki mevzuatları da indirebilirsiniz.