Bakırköy Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimleri

anasayfa1

Bakırköy Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimleri

+90 212 809 65 89

Bakırköy Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimleri için doğru adrestesiniz. Yeni Uzman Akademi olarak alanında uzman kadromuzla, kaliteli ve güncel ders dökümanlarımızla, profesyonel eğitim danışmanlarımızla ve 7/24 ulaşabileceğiniz canlı destek hattımızla sizlerin yanınızdayız. Türkiye’nin her yerinden bir telefonla bize ulaşabilir, bilgi alabilir ve online kayıt yaptırabilirsiniz. Hemen arayın, size özel fırsatları kaçırmayın.

Bakırköy Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimleri
Bakırköy Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimleri

İş Sağlığı ve Güvenliği Nedir?

İş yerlerinde işin yürütülmesi sırasında çeşitli nedenlerden kaynaklanan sağlığa zarar

verebilecek koşullardan korunmak amacıyla yapılan sistemli ve bilimsel çalışmalara “İş

Sağlığı ve Güvenliği” denilmektedir.

Evrensel anlamda İş Sağlığı ve Güvenliği; henüz bir tehlike veya bir arıza oluşmamışken bile ortaya çıkabilecek tehlikeler ve riskler öngörülerek, bunların kabul edilebilir olup olmadığına karar verme çalışmalarını da beraberinde getirmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliğinin Amacı Nedir?

İş sağlığı ve iş güvenliğinin üç temel amacı bulunmaktadır:

1- Çalışanların korunması

– Sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak,

– Çalışanları çalışma ortamından kaynaklanan sağlık ve güvenlik risklerine karşı korumak,

– Çalışanların sağlık, güvenlik ve refahını sağlamak ve geliştirmek,

2- İşletmenin korunması

– Kaza veya istenmeyen olayları önceden tespit edip gerekli önlemleri alarak, oluşabilecek direkt ve dolaylı zarar ve ödemeleri önlemek,

3- Üretimin korunması

– Üretimin devamlılığını sağlamak,

– Verimi artırmaktır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Kimdir

Usul ve esasları yönetmelikle belirlenen, iş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere Bakanlıkça yetkilendirilmiş, teknik elemandır.

Nasıl İş Güvenliği Uzmanı Olunur?

İş sağlığı ve güvenliği uzmanı olabilmek için gerekli şartlar bakanlık tarafından belirlenmiştir. Bu şartlar ise;

  • Uygun bölümlerden mezun olmak (Mimarlık, Mühendislik, Teknik Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakultesi Fizik, Kimya, Biyoloji mezunu, İSG mezunları)
  • İş Güvenliği Eğitimi Almak
  • İş Güvenliği Sınavlarında Başarılı Olmaktır.

Bakırköy Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimleri Süreleri Ne Kadardır?

Eğitim kurumumuzda İSG Uzmanlığı alanındaki A-B-C Sınıfı eğitimlerimiz toplam 220 saat sürmektedir. 220 saatlik ders programı; Uzaktan eğitim 90 saat, Örgün eğitim 90 saat ve Staj eğitimi olmak üzere 40 saattir.

Uzaktan Eğitim: Asenkron yani eş zamanlı olarak verilen bu eğitimlerin süresi 90 saattir. Katılımcılar Yenişehir iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin uzaktan eğitim sistemi üzerinden kayıtlı dersleri takip etmeleri şeklinde düzenlenir. Katılımcılar kendilerini uygun görmedikleri ders konularını tekrar tekrar seyredebilirler. Eğitim süreci sonrasında da Katılımcılar Yenişehir iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin uzaktan eğitim sistemine bağlanarak ders çalışmaya ve sınava hazırlanmaya devam edebilirsiniz.

Örgün Eğitim: Katılımcılar Yenişehir iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin dersliklerinde alanında uzman eğiticilerin eşlinde yüz yüze yapılan derslerdir. Katılımcılar eğitimlerinin bu kısmı için Yenişehir iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin eğitim merkezine gelmeleri gerekmektedir.

Yeni Uzman Akademi’de İş Güvenliği Eğitimleri

Bakırköy Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimleri olan Yeni Uzman Akademi, iş güvenliği eğitimleri alanında seçkin eğiticiler eşliğinde düzenlemektedir. Eğitim alanında 10 yılı aşkın tecrübeye sahip Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı ve Güvenliği alanında Çubuk’da Avrupa ve Anadolu Yakası, İzmir, Ankara şubeleri ile hizmet vermektedir. Pandemi sürecinde örgün eğitimlerini online sisteme taşıyan eğitim kurumumuz böylelikle hem katılımcılarının pandemi sürecinden daha az etkilenmelerini sağlamayı hem de eğitimlerini online olarak her yere taşımayı planlamış ve bunda da yüksek bir başarı göstermiştir. Yeni Uzman Akademi, İş Sağlığı ve Güvenliği alanında A Sınıfı, B Sınıfı, C Sınıfı eğitimler düzenlemekle beraber katılımcılarına özel fırsatlar sunmaktadır. Yeni Uzman Akademi Olarak katılımcılarımıza ücretsiz sunduğumuz fırsatların birkaçı;

  • 4 adet ISO 45001 Sertifikası Eğitimi
  • Sınav Öncesi Tekrar Programları
  • 3 adet kitap Deneme Kitabı, Konu Anlatımı, Soru Bankası

İş Güvenliği Uzmanlığı Kursu Başvuru Tarihleri

İş güvenliği uzmanlığı kursuna net bir başvuru tarihi olmamaktadır. İstediğiniz zaman başvuru yapabilirsiniz. Evraklar verildikten 15 gün içinde eğitim başlamaktadır. Fakat iş güvenliği sınavları yılda 2 kere yapılmaktadır. Bu sınavlar aralık ve mayıs ayında olmaktadır. Bakanlık sınavdan 3 ay öncesinde eğitimleri kapatmaktadır. O yüzden sınava 3 ay kala iş güvenliği uzmanlığı kursuna başvuru yapmak gerekmektedir. Başvuru tarihini kaçıranlar bir sonraki sınav için olan eğitime katılabilirler.

İş Güvenliği Eğitimini Nereden Alabilirim?

Yeni Uzman Akademi olarak Bakırköy Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimleri, A,B,C sınıfı iş güvenliği kursu, işyeri hekimliği kursu, işyeri hemşireliği kursu, hijyen kursu, temel isg kursu ve mesleki eğitim sertifikaları veriyoruz. Türkiye’nin her yerinden bize bir telefonla ulaşabilir, bilgi alabilir veya bulunduğunuz yerden ofisimize gelmeden online kayıt yaptırabilirsiniz.

Yeni Uzman Akademi’de hedeflenen amaç İSG Eğitim alanında görevini tam anlamıyla yerine getiren uzmanlar yetiştirmek ve eğitimlerini kurumumuzdan almış olsun veya almasın her meslektaşımıza yardımcı olabilmektir.

Bakırköy Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimleri, İSG alanında eğitimler veren bir eğitim kurumudur. Bu eğitimlerinin alanında otorite kabul edilen saygın eğiticilerin rehberliğinde yapmaktadır. Eğitim kurumumuz online eğitimleri sayesinde eğitim alanını internetin olduğu her yere yaymış ve böylelikle eğitim almak istemesine rağmen eğitim kurumumuza uzak yerlerde ikamet etmeleri ve günlük iş temposunun yoğunluğundan dolayı eğitimlerimize zaman ayıramayanlara da ev ve işyerlerinde internet üzerinden derslerimize katılma şansı oluşturmuştur.

Eğitim kurumumuz sadece Yenişehir iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin katılımcılarına özel ders kitapları ile katılımcılarının kaynak sıkıntısını da ortadan kaldırmıştır. Ayrıca dijital ders notlarını da internet ortamında https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfasından paylaşarak herkesin yararlanmasına katkı sağlamıştır. Yenişehir iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi https://yeniuzmanakademi.com/is-sagligi-ve-guvenligi-mevzuatlari sayfasından İSG alanındaki mevzuatları yayınlayarak herkesin ücretsiz yararlanmasına imkân sağlamıştır.

Bakırköy İş Güvenliği Kursu Yeni Uzman Akademi’yi Sosyal Medyadan Takip Edebilirsiniz: Eğitim Merkezimizi https://www.facebook.com/taner.basol.311 ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut sosyal medya hesaplarından takip ederek İSG alanındaki gelişmelerden haberdar olabilir ayrıca yine İSG alanındaki iş ve personel ilanlarını takip edebilirsiniz.

Hemen Arayın, Fırsatları Kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın