Bilecik’de İSG Eğitimi Veren Kurumlar

Bilecik’de İSG Eğitimi Veren Kurumlar 0552 860 76 10

Bilecik’de İSG Eğitimi Veren Kurumları arıyorsanız doğru adrestesiniz. Yeni Uzman Akademi ailesi olarak 10 yılı yılı aşkın tecrübemizle, alanında uzman kadromuzla, profesyonel eğitim danışmanlarımızla ve en önemlisi kaliteli ve gücel ders dökümanlarımızla sizlerin yanınızdayız.

Bilecik'de İSG Eğitimi Veren Kurumlar
Bilecik’de İSG Eğitimi Veren Kurumlar

İSG sertifikası alınması için öncelikle iş güvenliği eğitimlerine katılmak, ardından İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına girilmesi gerekmektedir. Bu sınav sonrasında, sınıfa uygun sertifika alınabilir.

Kayıt İçin Gerekli Evraklar

 • Kimlik
 • Mezuniyet belgesi
 • Başvuru formu
 • A sınıfı iş güvenliği eğitimine katılmak isteyen adaylar için B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi ve bu belge ile beş yıl boyunca bir yerde çalıştığına dair yazı
 • Aynı şekilde B sınıfı iş güvenliği eğitimine katılmak isteyen adaylar için C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi ve bu belge ile beş yıl boyunca bir yerde çalıştığına dair yazı
 • Yurtdışından alınan iş güvenliği uzmanı belgelerinin ise bakanlıklar tarafından onaylanması gerekmektedir.

İSG Uzmanlık Sınıfları

 • Çok tehlikeli kabul edilen iş yerleri için A sınıfı,
 • Tehlikeli kabul edilen iş yerleri için B sınıfı,
 • Az tehlikeli kabul edilen iş yerleri için C sınıfı

Eğitim Süreci

İş sağlığı ve güvenliği eğitimleri üç kısımdan oluşur.

 • Uzaktan Eğitim
 • Örgün ( yüz yüze eğitim)
 • Staj eğitimi

Uzaktan eğitim: İnternet üzerinden asenkron yani canlı olmayan derslerdir. Bu dersler eğitim kurumu tarafından kursiyerlere gönderilen kullanıcı adı ve şifre ile yine eğitim kurumunun yönlendirdiği program üzerinden yapılır. Kursiyer istediği saatler içerisinde sisteme dahil olup dersleri takip edebilir. Bu eğitimin süresi 90 saattir. Dersler genel itibari ile 15 günlük bir ders programı içersinde işlenir.

Örgün Eğitim: Kursiyerin kayıtlı olduğu eğitim kurumunda aldığı derslerdir. Örgün eğitim dersleri 09:00 – 15:00 ve ya 15:00 – 21:00 arasında yapılır. Toplam 90 saattir ve uzaktan eğitim programında olduğu gibi dersler 15 günlük bir program içersinde işlenir.

Pandemi dönemi; örgün eğitim programları tamamen online sisteme taşınmıştır. Kursiyerler eğitim kurumuna gelmeden internetin olduğu her yerden yine 09:00 – 15:00 veya 15:00 – 21:00 saatleri arasında online olarak eğitimlerini tamamlar. Online eğitimler de 90 saattir.

İş sağlığı ve güvenliği yüz yüze eğitim şartları ile online eğitimleri arasında süre, devam zorunluluğu gibi konularda tek fark online eğitimde kursiyerlerin dersi internet üzerinden takip etmeleridir. Aslında böylelikle kursiyerler her yerden dersleri takip etme lüksüne sahip olurlar.

Staj Eğitimi: İş sağlığı ve güvenliği eğitiminin son kısmıdır. Kursiyerlerin burada edinecekleri bilgiler hem girecekleri İSG Sınavında hem de İSG Uzmanı olduktan sonraki dönemde ihtiyaçları olan birçok bilgiyi elde etmelerine sağlar. Staj eğitimi İSG Uzmanlarının gözetiminde yapılır. Staj eğitimi bittiğinde hem İSG Uzmanı hem de staj yapılan işyeri sahibinin imzaları ve onayı alınır. Staj eğitimi ise 40 saat sürmektedir.

Sınavlar

 • Eğitim programlarını tamamlayan adayların sınavları bakanlığın yetkilendirmesi ile ÖSYM’ye yaptırılır.
 • Girdiği ilk sınavda başarılı olamayan aday, yeniden eğitim programına katılmak zorunda değildir.
 • Sınavlarda 100 puan üzerinden en az 70 puan alan adaylar başarılı sayılır.

Sonuç Olarak

Bilecik’de İSG Eğitimi Veren Kurumların başında gelen Yeni Uzman Akademi Eğitim kurumu olarak profesyonel eğitim kadromuz ve sektörde edindiğimiz 10 yılı aşkın tecrübe ile İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra, şimdi de geleceğin C, B, A sınıfı İSG Uzmanlarını yetiştirmek ve mesleğe hazırlamak için Samsun’dayiz. İSG Uzmanlık Eğitimlerinizi Samsun’da şansa değil işin ‘‘UZMAN’’ına bırakarak siz de karlı çıkın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın