Çubuk İş Sağlığı ve Güvenliği Kursları

Çubuk İş Sağlığı ve Güvenliği Kursları +90 212 809 65 89

Çubuk İş Sağlığı ve Güvenliği Kursları için doğru adrestesiniz. Yeni Uzman Akademi olarak alanında uzman kadromuzla, kaliteli ve güncel ders dökümanlarımızla, profesyonel eğitim danışmanlarımızla ve 7/24 ulaşabileceğiniz canlı destek hattımızla sizlerin yanınızdayız. Türkiye’nin her yerinden bir telefonla bize ulaşabilir, bilgi alabilir ve online kayıt yaptırabilirsiniz. Hemen arayın, size özel fırsatları kaçırmayın.

Çubuk İş Sağlığı ve Güvenliği Kursları
Çubuk İş Sağlığı ve Güvenliği Kursları

İş Sağlığı ve Güvenliği Nedir?

İş yerlerinde işin yürütülmesi sırasında çeşitli nedenlerden kaynaklanan sağlığa zarar

verebilecek koşullardan korunmak amacıyla yapılan sistemli ve bilimsel çalışmalara “İş

Sağlığı ve Güvenliği” denilmektedir.

Evrensel anlamda İş Sağlığı ve Güvenliği; henüz bir tehlike veya bir arıza oluşmamışken bile ortaya çıkabilecek tehlikeler ve riskler öngörülerek, bunların kabul edilebilir olup olmadığına karar verme çalışmalarını da beraberinde getirmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliğinin Amacı Nedir?

İş sağlığı ve iş güvenliğinin üç temel amacı bulunmaktadır:

1- Çalışanların korunması

– Sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak,

– Çalışanları çalışma ortamından kaynaklanan sağlık ve güvenlik risklerine karşı korumak,

– Çalışanların sağlık, güvenlik ve refahını sağlamak ve geliştirmek,

2- İşletmenin korunması

– Kaza veya istenmeyen olayları önceden tespit edip gerekli önlemleri alarak, oluşabilecek direkt ve dolaylı zarar ve ödemeleri önlemek,

3- Üretimin korunması

– Üretimin devamlılığını sağlamak,

– Verimi artırmaktır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Kimdir

Usul ve esasları yönetmelikle belirlenen, iş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere Bakanlıkça yetkilendirilmiş, teknik elemandır.

Nasıl İş Güvenliği Uzmanı Olunur?

İş sağlığı ve güvenliği uzmanı olabilmek için gerekli şartlar bakanlık tarafından belirlenmiştir. Bu şartlar ise;

  • Uygun bölümlerden mezun olmak (Mimarlık, Mühendislik, Teknik Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakultesi Fizik, Kimya, Biyoloji mezunu, İSG mezunları)
  • İş Güvenliği Eğitimi Almak
  • İş Güvenliği Sınavlarında Başarılı Olmaktır.

İş Güvenliği Uzmanlığı Kursu Başvuru Tarihleri

İş güvenliği uzmanlığı kursuna net bir başvuru tarihi olmamaktadır. İstediğiniz zaman başvuru yapabilirsiniz. Evraklar verildikten 15 gün içinde eğitim başlamaktadır. Fakat iş güvenliği sınavları yılda 2 kere yapılmaktadır. Bu sınavlar aralık ve mayıs ayında olmaktadır. Bakanlık sınavdan 3 ay öncesinde eğitimleri kapatmaktadır. O yüzden sınava 3 ay kala iş güvenliği uzmanlığı kursuna başvuru yapmak gerekmektedir. Başvuru tarihini kaçıranlar bir sonraki sınav için olan eğitime katılabilirler.

İş Güvenliği Eğitimini Nereden Alabilirim?

Çubuk İş Sağlığı ve Güvenliği Kursları ve bakanlığın kurs açma yetkisi verdiği eğitim kurumları tarafından düzenlenebilir. Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri düzenleyebilmek için bakanlık tarafından yetkilendirilmiş bir eğitim kurumudur.

Yeni Uzman Akademi’de eğitimler;

Uzaktan Eğitimler: 90 saat

Örgün Eğitimler: 90 saat

Staj Eğitimi:40 saat olarak uygulanmaktadır.

Yeni Uzman Akademi’de İş Güvenliği Eğitimleri

Çubuk İş Sağlığı ve Güvenliği Kursları olan Yeni Uzman Akademi, iş güvenliği eğitimleri alanında seçkin eğiticiler eşliğinde düzenlemektedir. Eğitim alanında 10 yılı aşkın tecrübeye sahip Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı ve Güvenliği alanında Çubuk’da Avrupa ve Anadolu Yakası, İzmir, Ankara şubeleri ile hizmet vermektedir. Pandemi sürecinde örgün eğitimlerini online sisteme taşıyan eğitim kurumumuz böylelikle hem katılımcılarının pandemi sürecinden daha az etkilenmelerini sağlamayı hem de eğitimlerini online olarak her yere taşımayı planlamış ve bunda da yüksek bir başarı göstermiştir. Yeni Uzman Akademi, İş Sağlığı ve Güvenliği alanında A Sınıfı, B Sınıfı, C Sınıfı eğitimler düzenlemekle beraber katılımcılarına özel fırsatlar sunmaktadır. Yeni Uzman Akademi Olarak katılımcılarımıza ücretsiz sunduğumuz fırsatların birkaçı;

  • 4 adet ISO 45001 Sertifikası Eğitimi
  • Sınav Öncesi Tekrar Programları
  • 3 adet kitap Deneme Kitabı, Konu Anlatımı, Soru Bankası

Yeni Uzman Akademi’de hedeflenen amaç İSG Eğitim alanında görevini tam anlamıyla yerine getiren uzmanlar yetiştirmek ve eğitimlerini kurumumuzdan almış olsun veya almasın her meslektaşımıza yardımcı olabilmektir. Bu amaçla;

Herkes ücretsiz olarak https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfamızdan İSG alanındaki ders notlarını ücretsiz indirebileceği gibi https://yeniuzmanakademi.com/is-sagligi-ve-guvenligi-mevzuatlari sayfamızdan da İSG mevzuatlarını ücretsiz olarak indirebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın