Eskişehir İş Sağlığı Ve Güvenliği Kursu

Eskişehir İş Sağlığı Ve Güvenliği Kursu 0 541 764 26 20

Eskişehir İş Sağlığı Ve Güvenliği Kursu
Eskişehir İş Sağlığı Ve Güvenliği Kursu

Eskişehir İş Sağlığı Ve Güvenliği Kursu olan Yeni Uzman Akademi olarak uzman kadromuz, kaliteli döküman ve ekipmanlarımız ile A,B,C sınıfı iş güvenliği kursu, işyeri hekimliği kursu ve işyeri hemşireliği kursları vermekteyiz. Son yıllarda yaşanan iş kazaları sebebi ile sakat kalma hatta ölüm tehlikesi ile karşı karşıya gelmelerden dolayı, oldukça önemli hale gelen iş sağlığı ve güvenliği konusu, kamuoyunda da yer bulmaya başladı. Kısaca ” İSG ” olarak da adlandırılan iş sağlığı ve güvenliği,çalışanları korumaya yönelik olarak yapılan uygulamalar ve incelemelerin, kanun ve yönetmeliklerle desteklenmesidir.

İş güvenliği kavramı, çalışanların güvenliğini sağlamak, sağlıklı ve güvenli şartlarda çalışmasını sağlamak amacıyla alınan tedbirler olarak tanımlanır. Her ne kadar yenilenen ve sürekli gelişen teknoloji ile beraber iş yükü azalsa da gerekli önlemlerin azami derecede alınması da çok önemlidir. İş sağlığı ve güvenliği kavramı, işyerlerinde yapılan işin sorunsuz yürütülmesi ile bağlantılı olarak ortaya çıkan tehlikelerden, çalışanlarının sağlığına zarar getirebilecek şartlardan korunma ve buna ek olarak, daha güvenli bir iş hayatı ortamı oluşturabilmek amacıyla yapılan metotlu çalışmalar bütünüdür. Genel olarak ise bu kavram, sadece çalışanı koruma konusunu değil; bunun yanında iş yerini, bağlı kuruluşları ve işin gerçekleştirildiği çevreyi korumayı da kapsar.

İş Güvenliği Uzmanı Kimdir ve Nasıl Olunur?

İş güvenliği uzmanları; usul ve esasları yönetmelikle belirlenen, iş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere ilgili bakanlıkça yetkilendirilmiş, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip teknik eleman olarak ifade edilebilir.

İş güvenliği uzmanı olmanın belli şartları vardır. Bu şartlar ise Aile, Çalışma ve sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenir. Bu şartlara kısaca değinecek olursak;

Uygun bölüm ve programlardan mezun olmak

İş güvenliği eğitimi almak

İş güvenliği sınavında başarılı olmak

İş güvenliği sertifikasına sahip olmak

İş güvenliği Uzmanlığı İçin Uygun Bölüm ve Programlar Hangileridir?

İş güvenliği uzmanı olmak isteyen adayların öncelikle;

Mimarlık fakültelerinden

Mühendislik fakültelerinden

Teknik eğitim fakültelerinden

Fen fakültelerinin; fizik, kimya, biyoloji bölümlerinden

Meslek yüksek okullarının İSG bölümlerinden mezun olmaları gerekir.

İş güvenliği Kursu Eğitimini Nereden ve Nasıl Alabilirim?

İş güvenliği eğitimleri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kurslar tarafından düzenlenebilir. {turkiye} iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi ilgili bakanlık tarafından iş güvenliği eğitimleri için yetkilendirilmiş bir eğitim kurumudur.

İş güvenliği uzmanlığı eğitimleri; {turkiye} iş güvenliği eğitim kurumu Yeni Uzman Akademi tarafından “C” sınıfı “B” sınıfı “A” sınıfı olmak üzere üç grupta düzenlenir.

C Sınıfı İş Güvenliği Kursu Eğitimleri

İş güvenliği uzmanlığı alanında ilk kademe olarak nitelendirilebilir. Bu eğitimi almak isteyen iş güvenliği uzmanlığı adaylarımızın {turkiye} iş güvenliği eğitim merkezi Yeni Uzman Akademi tarafından düzenlenmesi ise şöyledir:

Çevrimdışı dersler: 90 saat uzaktan / çevrimdışı olarak yapılır. Bu derslerin katılımcının kendine uygun saatlerde derse katılmaları gerçekleştirilir. Bu dersler Yeni Uzman Akademi tarafından 15 günlük süre içinde gerçekleştirilir.

Çevrimiçi dersler: bu derslerin toplam süresi de 90 ders saatidir. Bu dersler {turkiye} iş güvenliği eğitim kurumu Yeni Uzman Akademi tarafından uzaktan eğitim modeli ile çevrimiçi / eş zamanlı olarak yapılır. Bu dersler 09 / 15 ve 15/ 21 saatleri arasında olmak üzere iki farklı grupta gerçekleştirilir.

Pratik eğitim: pratik eğitimler staj eğitimi olarak da anılır. Bu eğitimlerin toplam süresi ise 40 saattir. Bu dersler iş güvenliği uzmanı bulunduran kurumlarda, {turkiye} iş güvenliği eğitim firması Yeni Uzman Akademi’nin kadrosu ile gerçekleştirilir.

B Sınıfı İş Güvenliği Kursu Eğitimleri

B sınıfı iş güvenliği uzmanı olmak için öncelikle “C” sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak 3 yıl tam zamanlı olarak çalışılmış olması gerekir. 3 yıl tam zamanlı olarak çalışmasını tamamlamış ve bu çalışmasını İSG Katip fiili çalışma süresi ile belgeleyenler “B” sınıfı kursu alabilirler.

B sınıfı iş güvenliği eğitimleri de {turkiye} iş güvenliği eğitim firması Yeni Uzman Akademi tarafından düzenlenir. “B” sınıfı eğitimleri; 90 saat uzaktan / offline eğitim, 90 saat uzaktan/online eğitim, 40 saat pratik eğitim olarak düzenlenir.

A Sınıfı İş Güvenliği Kursu Eğitimleri

A sınıfı iş güvenliği uzmanı olmak için öncelikle “B” sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak 4yıl tam zamanlı olarak çalışılmış olması gerekir. 4 yıl tam zamanlı olarak çalışmasını tamamlamış ve bu çalışmasını İSG Katip fiili çalışma süresi ile belgeleyenler “A” sınıfı kursu alabilirler.

A sınıfı iş güvenliği eğitimleri de Sınıfı {turkiye} iş güvenliği eğitim kursu Yeni Uzman Akademi tarafından düzenlenen kurslar arasında yer alır. “A” sınıfı eğitimleri; 90 saat uzaktan / offline eğitim, 90 saat uzaktan/online eğitim, 40 saat pratik eğitim olarak düzenlenir.

İş Güvenliği Sınavları Nasıl Gerçekleştirilir?

İş güvenliği sınavları ilgili bakanlığın görevlendirmesi ÖSYM tarafından bir yıl içinde iki defa gerçekleştirilir. Bu sınavlar ÖSYM sınav takviminde önceden ilan edilir.

Eskişehir İş Sağlığı Ve Güvenliği Kursu Yeni Uzman Akademi’den “C”, “B”, “A” eğitimlerini alan kursiyerlerimiz bu sınava girmeye hak kazanırlar. İş güvenliği sınavları 50 sorudan oluşur. Adayların başarılı sayılabilmeleri için 50 sorudan en az 35 doğru yapmaları ve 70 puan almaları gerekir.

İş Güvenliği Kursu Sertifikası Hangi Kurumca Verilir?

İş güvenliği eğitimlerini tamamlayan ve sınavda başarılı olan adaylara sertifikaları Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı – İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünce verilir. Belgeler İSG Katip uygulaması aracılığıyla elektronik ortamda görüntülenir. Ayrıca matbu sertifikaya ihtiyaç duyulmadan, iş güvenliği uzmanlarımız elektronik sertifika ile işlem yapabilirler.

İş Güvenliğinde “A” Kalite Eğitimin Adresi: Yeni Uzman Akademi

İş sağlığı ve güvenliği eğitimleri “A”,”B”,”C” olarak ayrılsa da {turkiye} iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi’de eğitimler hep A kalite. Eğitimlerinizin adres Eskişehir İş Sağlığı Ve Güvenliği Kursu Yeni Uzman Akademi siz değerli katılımcılarına eğitimin en kalitesini sunmak için sizleri bekliyor.

Tüm katılımcılarımıza konu anlatım ve deneme kitabı

Sınav öncesi 90 saat online soru çözüm programı.

WhatsApp ve Telegram ders çalışma grupları

Dijital denemeler ve hap bilgiler

Ders tekrarı imkanı

Uygun ödeme koşulları

Eskişehir İş Sağlığı Ve Güvenliği Kursu Yeni Uzman Akademi başarı adımlarını beraber atmak için seçkin eğitimci kadrosu ile sizleri bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın