Mercan İşyeri Hekimliği Kursu

Mercan İşyeri Hekimliği Kursu +90 553 907 98 84

Mercan İşyeri Hekimliği Kursu eğitimleri veren Yeni Uzman Akademi olarak en kaliteli alanında uzman eğitimci kadrosu, uzman ekip ve ekipmanları ile Mercan İsg Hekimlik Kursu eğitimlerine devam etmektedir. İşyeri hekimliğinde uzmanlaşmış, işyerinde yürütülen faaliyetler ve çalışma ortamı hakkında, işçi sağlığı, iş kazası ve meslek hastalıkları ile iş sağlığı hizmetleri hakkında yeterli bilgiye sahip olan hekimdir” şeklinde tanımlanabilir. Ayrıca işyeri hekimini; işyerindeki çalışma koşullarına bağlı olarak ortaya çıkabilecek riskler karşısında çalışanların sağlığının korunması ve meslek hastalığı risklerine karşı gerekli önlemlerin alınması için işyerinde faaliyet gösteren uzman bir danışman şeklinde de tanımlandırmamız mümkün.

Mercan İşyeri Hekimliği Kursu
Mercan İşyeri Hekimliği Kursu

İşyeri Hekimi Olma Şartları Nelerdir?

İş güvenliği ile ilgili tüm durumların Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yönetildiği herkesçe bilinen bir durum. İşyeri hekimliği de iş güvenliğinin bir parçası olduğundan konuyla ilgili tüm işlemler ilgili bakanlık tarafından düzenlenir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından işyeri hekimi olma şartları aşağıda yazılı şekli ile belirlenmiştir:

  • Hekimlik diplomasına sahip olma
  • İşyeri hekimliği eğitimi alma
  • İşyeri hekimliği sınavlarında başarılı olma
  • İşyeri hekimliği sertifikasına sahip olma

İşyeri hekimi olma şartlarını Yeni Uzman akademi olarak sizin için detaylı olarak açıklıyoruz.

Hekimlik Diplomasına Sahip Olma;

Türkiye’deki üniversitelerin tıp fakültelerinden mezun olan hekimlerimizin diplomaları

Yurtdışında üniversite okumuş; Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK)’dan denklik belgesine sahip hekimlerimizin diplomaları, işyeri hekimliği yapmak için gerekli diploma anlamına gelir.

Üniversitelerde akademisyen olarak çalışan hekim hocalarımız, asistan hocalarımız ve özel – devlet hastanesinde olmaları fark etmeksizin tüm uzman hekimlerimiz bu eğitimi alma hakkına sahiptirler.

İşyeri Hekimliği Eğitimi Alma;

İşyeri hekimi olmak isteyen ve uygun diplomaya sahip hekimlerimiz Yeni Uzman Akademi’den bakanlığın belirlemiş olduğu program dahilinde eğitimlerini alabilirler.

Uzun yıllardır eğitim faaliyetlerini devam ettiren kurumumuz Yeni Uzman Akademi’de eğitimler;

Çevrimdışı dersler: Eğitim kurumumuz İzmir işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin internet sayfasından yapılır. Çevrimdışı derslerin belirli bir saat aralığı yoktur. Katılımcılarımız Yeni uzman Akademi’nin sayfasından kendileri için uygun saatlerde derslere katılabilirler. Çevrimdışı dersler Yeni uzman Akademi tarafından 90 saat olarak gerçekleştirilir.

Çevrimdışı dersler: Pandemi dönemi öncesi çevrimiçi dersler yüz yüze olarak yapılıyordu. Pandemi dönemi ile birlikte yüz yüze eğitimler Yeni Uzman Akademi tarafından bakanlığın izinleri doğrultusunda internet ortamına taşınmıştır. Çevrimiçi dersler internet ortamında bir gün içinde en fazla 6 saat olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu eğitimlerin toplam ders saati ise 90’dır.

Staj Eğitimi: Pratik eğitim olarak da adlandırabileceğimiz staj eğitimleri, Yeni Uzman Akademi’nin belirlemiş olduğu işyerlerinde yapılır. Eğitim süresi 40 saattir ve 5 iş günü içinde gerçekleştirilir.

İşyeri Hekimliği Sınavları

İşyeri hekimliği sınavları ÖSYM tarafından gerçekleştirilir.

Hekimlerimizin işyeri hekimliği sınavlarında başarılı sayılabilmeleri için ÖSYM tarafından yapılan sınavda 70 puan ve üzeri almaları gerekir. Yeterli puanı alamayan adaylar tekrar kurs almadan sonraki sınavlara ÖSYM aday işlemlerini gerçekleştirerek katılabilirler.

İşyeri Hekimliği Sertifikasına Sahip Olma

Mercan İşyeri Hekimliği Kursu Yeni Uzman Akademi aracılığı ile eğitimini tamamlayan kursiyerlerimiz ÖSYM tarafından yapılan sınavda başarılı olmaları halinde, bakanlık tarafından işyeri hekimliği sertifikası düzenlenir. Bu sertifikayı alan hekimlerimiz işyeri hekimi unvanı alırlar. Bu sertifika ile de işyeri hekimi olarak hizmet vermeye başlayabilirler.

Bu sertifikaya sahip olan hekimlerimizin herhangi yenileme eğitimi veya yenile sınavına girmeleri gerekmez. Sadece 5 yılda bir vize işlemi yaptırmaları yeterlidir.

Neden Yeni Uzman Akademi’yi Seçmeliyim?

Hekimlerimizin işyeri hekimliği eğitimlerini Yeni Uzman Akademi’den almaları için birçok neden var.

Öncelikle eğitim kurumumuz yılların tecrübesi ile kurslar düzenliyor. Eğitimleri verecek hocalarını da tecrübeli eğitimciler arasından seçiyor. Eğitim kadrosunda hem akademisyenlere hem de iş güvenliği alanında saha deneyimi olan ve bu deneyimlerini katılımcılarımıza aktarabilecek eğitimcilerle düzenliyor.

Sınava hazırlık özgün konu anlatımı kitabı ve deneme kitabını tüm kursiyerlerinin adreslerine gönderiyor. Aynı zamanda eğitimlerini dijital ders notları ile güçlendiriyor.

Mercan İşyeri Hekimliği Kursu Yeni Uzman Akademi sınav öncesi düzenlediği soru çözüm programları ile de adından daima söz ettiren bir eğitim kurumudur.

Yeni Uzman Akademi katılımcılarını sınava hazırlamak ve dijital platformda da katılımcılarını bir araya getirmek amacıyla WhatsApp ve Telegram ders çalışma grupları sınava kadar zinde kalmalarını sağlıyor.

Ayrıca sosyal medya programları üzerinden de günlük soru ve hap bilgiler paylaşımını da devam ediyor.

Yeni Uzman Akademi ana sayfası üzerinden başta işyeri hekimliği sınavına hazırlanan hekimlerimiz için olmak üzere dijital ders notlarını ücretsiz hizmete açmış durumda.

Yeni Uzman Akademili olmak için karar vermediyseniz acele edin….!

Hemen Arayın