Ankara’da İşyeri Hemşireliği Kursu

ANKARA İŞYERİ HEMŞİRELİĞİ / DİĞER SAĞLIK PERSONELİ (DSP) EĞİTİMLERİ

İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri tarafından işyerlerine görevlendirilen iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile iş yeri hekiminin yanı sıra diğer sağlık personeli de önemli işlevleri yerine getirmektedir. Çeşitli bölümlerden mezun olan ve bu görevde istihdam esilmek isteyen kişiler diğer sağlık personeli belgesi nasıl alınır konusunda birçok araştırma yapmaktadır.
Diğer sağlık personeli genelde iş sağlığı ve güvenliği uzmanının özelde ise iş yeri hekiminin yürüttüğü hizmetlere yardımcı olmaktadır. İşin sağlık ve doküman kısmında oldukça yetkindirler. İşletmenin çeşitli sağlık kayıtlarını tutarak çalışanların periyodik muayenelerini takip eder.

Kimler İşyeri Hemşiresi Olabilir?

Hemşirelik
Acil Tıp Teknisyenliği
Sağlık Memurluğu
Çevre Sağlığı Teknisyenliği Bölümlerinden mezun olanlar İşyeri Hemşiresi / Diğer Sağlık Personeli olabilirler.
Diğer sağlık personelinin eğitimleri
Diğer sağlık personelinin eğitim programları uzaktan ve yüz yüze eğitim şeklinde uygulanır ve programın içeriği ile programda görevli eğiticilerin nitelikleri Genel Müdürlükçe belirlenir. Eğitim programının süresi 90 saatten az olamaz. Teorik eğitimin en fazla yarısı uzaktan eğitim ile verilebilir. Belgeler 5 yılda bir tekrar alınan yenileme eğitimleriyle yenilenir.

Diğer Sağlık Personeli sınav koşulları nelerdir?

Katılımcılar 45 Saat uzaktan 45 saat örgün olmak üzere toplam 90 saatlik kurumumuzca verilen eğitimi tamamlamak zorundadırlar. Adaylar eğitimi tamamladıktan sonra ilgili sınava katılmalı ve Çalışma Bakanlığının düzenleyeceği 50 soruluk sınavdan 60puan başarı oranı sağlamak zorundadırlar..

Yasal olarak Diğer Sağlık Personeli çalıştırma zorunluluğu nedir?

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği yasa ve yönetmelikler gereği OSGB (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi) ler tam zamanlı Diğer Sağlık personeli bulundurmak zorundadır. Aynı yasa gereği Diğer Sağlık Personelleri işyerlerinde kurulması gereken İSG Kurullarının çalışma üyelerindendir.

Diğer Sağlık Personelinin Görevleri Nelerdir?

*İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin planlanması, değerlendirilmesi, izlenmesi ve yönlendirilmesinde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak, veri toplamak ve gerekli kayıtları tutmak.

* Çalışanların sağlık ve çalışma öykülerini işe giriş/periyodik muayene formuna yazmak ve İşyeri Hekimi tarafından yapılan muayene sırasında hekime yardımcı olmak.

* Özel politika gerektiren grupların takip edilmesi ve gerekli sağlık muayenelerinin yaptırılmasını sağlamak.

* İlk yardım hizmetlerinin organizasyonu ve yürütümünde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak.

* Çalışanların sağlık eğitiminde görev almak.

* İşyeri bina ve eklentilerinin genel sağlığa uygunluk şartlarının sürekli izlenip denetlemesinde işyeri hekimiyle birlikte çalışmak.

* İşyeri hekimince verilecek iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili diğer görevleri yürütmek.

*İşyerinde görevli çalışan temsilcisi ve destek elemanlarının çalışmalarına destek sağlamak ve bu kişilerle işbirliği yapmak.

Ankara İşyeri Hemşireliği Kursu Başvuruları

-İşyeri hemşireliği (DSP) alanında eğitim almak isteyen kursiyer adaylarımız eğitim kurumumuza,

-Diploma

-Nüfus Cüzdanı

-Kurs Başvuru Dilekçesi ile başvuru yapabilirler.

Ankara İşyeri Hemşireliği Kursu Ailesi

Biz bir aileyiz; çünkü her kursiyerimizi eğitim ailemizin bir parçası olarak görmekte ve beraber hareket etmekteyiz. Kursiyerlerimiz ile olan iyi ilişkilerimiz sadece kurs süreci içerisinde değildir. Kursiyerlerimizin Ankara iş yeri hekimliği kariyerleri boyunca yanlarında olmaya devam ediyoruz.
işyeri hemşireliği kursu Ankara Facebook ve Instagram sayfaları aracılığı ile hem kursiyerlerini işyeri hemşireliği ile ilgili gelişmelerden sürekli haberdar ederken aynı zamanda işyeri hemşireliği iş ilanlarını da yine sosyal medya hesaplarından yayımlamaktadır. Siz de bizleri sosyal medyadan takip ederek hem işyeri hemşireliği ile ilgili gelişmelerinden hem de iş ilanlarından haberdar olun. İşyeri Hemşireliği ve tüm İSG ders notlarını İş Güvenliği Ders Notları sayfamızdan indirebilir ayrıca sayfamız üzerinden eğitimler ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın