İstanbul Diğer Sağlık Personeli Kursu

Diğer sağlık personeli genelde iş sağlığı ve güvenliği uzmanının özelde ise iş yeri hekiminin yürüttüğü hizmetlere yardımcı olmaktadır. İşin sağlık ve doküman kısmında oldukça yetkindirler. İşletmenin çeşitli sağlık kayıtlarını tutarak çalışanların periyodik muayenelerini takip eder. İş sağlığı ve güvenliği uzmanları ve işyeri hekimleri ile birlikte görev yaparlar. İşyeri hemşireleri görev anında işyeri hekimlerine yardımcı olurlar. İstanbul Diğer Sağlık Personeli Kursu

İstanbul Diğer Sağlık Personeli Kursu
İstanbul Diğer Sağlık Personeli Kursu

DSP Belgesi Nedir ve Kimler Alabilir?

 İşyerlerinde ve OSGB’ lerde iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarının yürütülmesinden sorumlu yardımcı personeldir.  İşyeri hemşiresi 6331 Saylı Kanun Maddesinde 25/2/1954 tarihli ve 6283 sayılı Hemşirelik Kanununa göre hemşirelik mesleğini icra etmeye yetkili, iş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere bakanlıkça yetkilendirilmiş işyeri hemşireliği belgesine sahip hemşire/sağlık memuru olarak tanımlanmıştır.

Sağlık memuru, hemşire, acil tıp teknisyeni ve çevre sağlığı teknisyeni olan kişiler  gerekli şartları taşımaları halinde DSP olarak çalışabilirler.

Diğer Sağlık Personeli Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Birçok işyerinde diğer sağlık personeli çalıştırma zorunluluğu vardır. Bu doğrultuda DSP işyeri hekimi ile beraber çalışır. Diğer sağlık personeli görev ve zorunluluklarından bazıları ise şunlardır:

– Çalışanlara hem işe girerken hem de belirli periyotlarda muayene yapılması zorunludur. Bu doğrultuda diğer sağlık personeli muayene sürecinde işyeri hekimine yardımda bulunur.

– Evrak takibi ve belge dokümantasyonu gibi sorumluluklar üstlenir. Bu doğrultuda işyeri hekiminin zaman ayıramadığı konularda çalışmaları takip eder. Çalışanlar için gerekli hatırlatmalarda bulunur. Özellikle çalışanların; muayene zamanları geldiğinde, aşı tarihlerinde ve eğitim sürelerinde görev alır. Bu noktada çalışanlara hatırlatmalarda bulunur.

– İşyerindeki ilk yardım odasının düzen ve temizliğini kontrol eder. Malzemelerin temizlik ve bakımından sorumludur. Son kullanma tarihi geçen malzemeleri kaldırır ve eksilen malzemelerin tedarik sürecini takip eder.

Diğer Sağlık Personeli Çalışma Süreleri

Diğer sağlık personeli çalışma süreleri çalışan sayısına göre değişiklik gösterir.

Buna göre;

* Çok tehlikeli ve 10 – 49 çalışanı olan işyerlerinde: Çalışan başına 10 dk.

* Çok tehlikeli ve 50 – 249 çalışanı olan işyerlerinde: Çalışan başına 15 dk.

* Çok tehlikeli ve 250 üzeri çalışanı olan işyerlerinde: Çalışan başına 20 dk.

Diğer Sağlık Personeli Olma Şartları Nelerdir?

Diğer sağlık Personeli olarak görev alabilmek için gerekli şartlar Çalışma Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. İşyeri hemşiresi olarak çalışabilmek için işyeri hemşireliği sertifikasına sahip olmak gerekmektedir. Bu belgeyi almak isteyenlerin ise;

İşyeri hemşireliği eğitimi almaları

İşyeri hemşireliği sınavlarında başarılı olmaları gerekmektedir.

İşyeri Hemşireliği –  Diğer Sağlık Personellerinin Eğitimleri

İşyeri hemşireliği eğitimleri bakanlık tarafından işyeri hemşireliği kursu düzenleme yetkisi verilmiş eğitim kurumlarınca düzenlenir. İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi bakanlık tarafından gerekli yetkilerle donatılmış bir eğitim kurumudur.

Eğitim kurumumuz İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’de kurslar bakanlığın belirlemiş olduğu programa sadık kalınarak 45 saat uzaktan eğitim ve 45 saat de örgün eğitim olmak üzere toplam 90 saat olarak yapılmaktadır.

Uzaktan eğitimler İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin uzaktan eğitim programı üzerinden yapılır. Bu dersler sisteme daha önceden yüklenir ve katılımcılar kendilerini yetersiz gördüğü konuları tekrar tekrar işleyebilir. Uzaktan eğitimlere katılımcılar diledikleri saatlerde girebilirler.

Örgün eğitimler ise eğitim kurumumuz İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin dersliklerinde alanının en iyisi eğiticilerin rehberliğinde yapılır. Örgün eğitimler, 09.00 – 15.00 ve 15.00 – 21.00 saatleri arasında yapılır.

Pandemi döneminde, sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına uymak ve uyulmasına yardımcı olmak amacıyla İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi tarafından örgün eğitimler internet ortamında aynı saatlerde online olarak yapılmaktadır.

Diğer Sağlık Personeli Sınavları 

Çalışma bakanlığının görevlendirmesi ile ÖSYM tarafından yapılmaktadır.  Adayların eğitimlerini tamamladıktan sonra ÖSYM tarafından yapılan sınavlara katılmaları ve yeterli puanı almaları gerekmektedir.  Yeterli puanı alanlar bakanlıktan işyeri hemşireliği sertifikalarını alarak görev alabilecekleri gibi eğitimlerini İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi aracılığı ile almasına rağmen sınavda başarılı olamayan katılımcılarımız da bir sonraki sınava hazırlık amacı ile kurslarımıza misafir katılımcı olarak iştirak edebilirler.

Yeni Uzman Akademi İşyeri Hemşireliği Kursu Başvuruları

İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’den eğitim almak isteyen kursiyer adaylarımızın

-Diploma

-Nüfus Cüzdanı

-Kurs Başvuru Dilekçesi ile kurumumuza başvuru yapmaları gerekmektedir.

İşyeri Hemşiresi Adaylarının İstanbul Yeni Uzmanı Akademiyi Tercih Nedenleri

Katılımcılarımızın İstanbul işyeri hemşireliği kurslarında Yeni Uzman Akademi’yi seçmelerinin birçok haklı nedeni söz konusudur. Eğitim kurumumuzdan kurs almış katılımcılarımıza bu soruyu yönelttiğinizde birbirinden farklı birçok cevap almanız mümkündür. Dilerseniz katılımcılarımızın işyeri hemşireliği eğitimlerinde bizi seçme nedenlerinden birkaç tanesini sizin için aktaralım.

İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi bütün kursiyerlerine ücretsiz olarak,

  • Konu anlatımı ve soru bankasından oluşan eğitim seti hediye etmekle yetinmeyip
  • Sınav öncesi 60 saate varan soru çözüm ve ders tekrar programları ile
  • İngilizce – Rusça Eğitimleri ve
  • ISO 45001 Eğitimleri düzenlemektedir

Bu saydıklarımız katılımcılarımıza sunduğumuzun imkânların sadece birkaçı olmakla beraber,

İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi olarak eğitim ailemizin bir parçası olarak katılımcılarımızı ailemizin bir parçası olarak görüyor ve de hep öyle göreceğiz.  Katılımcılarımızın kurs dönemi boyunca ve kurslarını başarı ile tamamlamalarının ardında da bağlarımızı koparmamak ve onlara imkânlarımızın el verdiği dairede bütün desteği sağlamak amacıyla sosyal medya hesaplarımız üzerinden İSG alanındaki gelişmeleri bildirerek ve yine sosyal medya hesapları üzerinden yayınladığımız iş ilanları ile destek veriyoruz. Sizler de eğitim kurumumuzu https://www.facebook.com/taner.basol.311   facebook ve https://instagram.com/yeni_uzmanakademi?igshid=j2kucvlxiut instagram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi eğitimlerinde sadece kendi kursiyerlerini değil iş sağlığı ve alanında emek harcayan ve eğitim alan meslektaşlarına hizmet etme amacıyla dijital ders notlarını ve İSG alanındaki mevzuatları da sitemiz üzerinden yayınlıyoruz. Ana sayfamızda bulunan ders notları butonunu tıklayarak veya  https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari linkinden ders notlarını indirebileceğiniz gibi yine ana sayfamızda bulunan İSG Mevzuatları butonuna tıklayarak veya https://yeniuzmanakademi.com/is-sagligi-ve-guvenligi-mevzuatlari linkinden mevzuatları da indirebilirsiniz.

İstanbul işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi eğitim sektöründe 7 yılı birçok başarı ile beraber geride bırakmaya hazırlanan; iş sağlığı ve güvenliği alanında kurslar düzenleyen bir eğitim kurumudur.

Sizler de Yeni Uzman Akademili olun birbirinden değerli fırsatları yakalayın.